Księżna Kate przerwała milczenie. Przyszła królowa Wielkiej Brytanii oświadczyła, że choruje na nowotwór.

Księżna Kate ma raka. Wydała specjalne oświadczenie

Ze specjalnego oświadczenia opublikowanego 22 marca dowiedzieliśmy, że Księżna Kate ma raka. Żona księcia Williama poinformowała o tym sama. Poniżej przeczytacie tłumaczenie jej wypowiedzi.

To były niezwykle trudne miesiące dla całej naszej rodziny, ale miałam cudowny zespół lekarzy, który się mną zajął. Jestem za to bardzo wdzięczna. W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem.

Operacja przebiegła pomyślnie, ale badania po operacji wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia – ujawniła księżna Kate.

To oczywiście był dla nas wielki szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu. Czasu dla mnie, żeby wydobrzeć po operacji i podjąć się leczenia, ale przede wszystkim czasu, żeby wytłumaczyć wszystko Georgowi, Charlotte i Louisowi w sposób odpowiedni dla nich i aby zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieję podkreśliła księżna.

Jak się czuje księżna Kate?

Księżna Kate zapewniła w oświadczeniu, że czuje się lepiej i powoli wraca do pełni sił:

Tak jak im powiedziałam, czuję się dobrze i jestem silniejsza z każdym dniem, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wrócić do zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego. Świadomość, że mam obok Williama, daje mi ogromny komfort i pewność. Miłość, wsparcie i czułość, jaką okazało mi wielu z was, wiele znaczy dla nas obojga mówi.

Jak wynika z wypowiedzi, na razie nie wróci do królewskich obowiązków:

Zobacz także:

Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz czasu, przestrzeni i prywatności, abym dokończyła leczenie. Moja praca zawsze przynosiła mi wiele radości i nie mogę się doczekać, aż wrócę, jak tylko będę w stanie. Ale teraz muszę się skupić na tym, aby w pełni wyzdrowieć.

W tym czasie myślę też o tych, którzy zostali doświadczeni chorobą nowotworową. O każdym, kto zmaga się z tą chorobą, w jakiejkolwiek formie. Proszę, nie traćcie wiary i nadziei. Nie jesteście sami – zakończyła oświadczenie.

Przyszłej królowej Wielkiej Brytanii i jej całej rodzinie życzymy dużo siły w tym niezwykle trudnym czasie.