Zdjęcia księżnej Catherine pojawiły się w setnym wydaniu brytyjskiego Vogue'a. Okładka wzbudziła ogromne emocje, ponieważ to pierwszy raz, gdy księżna Cambridge zgodziła się wystąpić na okładce jakiegokolwiek magazynu poświęconego modzie. Nie udało się oczywiście uniknąć porównań do księżnej Diany. Diana wystąpiła na okładce Vogue aż czterokrotnie, w tym raz po swojej śmierci - w 1997 roku. 

Zdjęcia księżnej Kate stanowią także część wystawy "Vogue 100: A Century of Style" prezentowanej obecnie w National Portrait Gallery w Londynie. Księżna jest patronką tego miejsca i przyznała, że wystawa jest dla niej wyjątkowo istotna. Rzecznik prasowy księżnej Kate zaznaczył, że Vogue od 1916 roku pozostaje liderem jeśli chodzi o brytyjskie portrety, a sama księżna cieszy się, że instytucja, którą się opiekuje może pomóc w organizacji tego rodzaju wystawy. Zapowiedziała już, że odwiedzi wystawę 4 maja i wtedy też po raz pierwszy zobaczy swoje dwa portrety umieszczone na wystawie. 

Sesję zdjęciową do Vogue'a wykonał specjalizujący się w portretach fotograf Josh Olins (dla Vogue'a wykonał już portrety m.in. Lady Gagi i Victorii Beckham), za makijaż odpowiadała Sally Branka. Sesja odbyła się w królewskiej posiadłości Sandringham w Norfolk. Stylizacje zostały wybrane wspólnie przez księżną, szefową działu mody Vogue Lucindę Chambers oraz redaktor naczelną Vogue UK Alexandrę Shulman