Księżna Kate od dawna jest ulubienicą brytyjskich mediów i fanów oraz fanek rodziny królewskiej. 40-letnia żona księcia Williama wielokrotnie zachwycała już nas swoimi nienagannymi stylizacjami, w których króluje minimalizm i elegancja, do tego w wersji dostępnej dla każdego (ponieważ Kate często zakłada ubrania z popularnych sieciówek). Nie tylko codzienne outfity są warte uwagi – królewskie kreacje na specjalne okazje w gronie dyplomatów, polityków i arystokracji także przykuwają uwagę prasy, która chętnie analizuje poszczególne elementy garderoby księżnej. W końcu w rodzinie królewskiej nic nie jest przypadkowe, a każda rzecz ma swoją wyjątkową historię. Tak było i tym razem. Księżna na bankiecie w RPA postawiła na pamiątkę po księżnej Dianie

Księżna Kate w ulubionej tiarze księżnej Diany

Nowa księżna Walii olśniewała na wyjątkowym bankiecie w RPA. Księżna założyła piękną suknię „Elspeth” (wartą ponad pięć tysięcy dolarów) od brytyjskiej projektantki Jenny Packham. Błyszcząca kreacja ozdobiona była cekinami oraz kamieniami wszytymi w materiał w kształcie kwiatów. Kate towarzyszyła w wydarzeniu księciu Williamowi, a także królowi Karolowi III oraz Camilli Parker Bowles. 

To nie kreacja księżnej, wyjątkowi goście czy obecność wielu członków rodziny królewskiej podczas celebrowania południowoafrykańskiego prezydenta Cyryla Ramaphosa zwróciła uwagę mediów. Brytyjskie tabloidy rozpisują się na temat połyskującej tiary „The Lover's Knot”, którą miała na sobie 40-latka. Jak się okazuje, ten błyszczący dodatek był ulubionym nakryciem głowy księżnej Diany. Wysadzana diamentami i perłami tiara w pewnym momencie stała się znakiem rozpoznawczym ówczesnej księżnej Walii, która wielokrotnie nosiła ją na oficjalne wydarzenia. 

fot. Getty Images

fot. Getty Images

To jednak nie koniec. Księżna Kate założyła również należące niegdyś do Diany kolczyki z diamentów i pereł z Morza Południowego oraz perłową bransoletkę królowej Elżbiety. Niebieska szarfa, którą przepasana była księżna Walii pokazywała natomiast jej pozycję Damy Krzyża Wielkiego Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego – tytuł, który został jej nadany przez zmarłą głowę rodziny królewskiej.

 

Zobacz także: