Księżna Kate odwiedziła ostatnio Uniwersytet Londyński, gdzie nie tylko spotkała się z wykładowcami uczelni i naukowcami, pracującymi nad raportem „Dzieci 2020”, ale i wygłosiła przemówienie. Z tej okazji znana z noszenia ubrań z sieciówek arystokratka, postawiła bowiem na sukienkę z Zary. W dodatku na model, w którym już kiedyś ją widzieliśmy. Tym samym udowadniając, że nie ma nic złego w noszeniu tej samej kreacji kilkukrotnie. Wręcz przeciwnie! W dobie wiszącego nad nami kryzysu klimatycznego, to nie tylko w dobrym tonie, ale i bardzo rozsądne! Cieszymy się więc, że daje dobry przykład.

Księżna Kate w sukience z Zary na Uniwersytecie Londyńskim

Księżna Kate postawiła na sukienkę z Zary długości midi – w czarno-białą kratkę. Model nie mógłby być bardziej zgodny z trendami nie tylko ze względu na wzór (od jakiegoś czasu kratka powraca zresztą każdej jesieni), ale i na utrzymany w duchu lat 70. fason. Wyróżnikiem jest m.in. charakterystyczny fontaź, czyli wstążka zawiązywana przy szyi – najczęściej na kokardę, zapinany w talii pasek z tej samej tkaniny z idealnie dopasowaną klamrą, a także delikatnie rozkloszowany dół w plisowanym wydaniu (kolejny trend na jesień 2021). Księżna do sukienki z Zary założyła szare czółenka na szpilce – tłoczone na wzór węża, w ręku miała też obowiązkową maseczkę. Najlepiej zresztą zobaczcie sami.


fot. Getty Images


fot. Getty Images

Jak się pewnie domyślacie, skoro księżna Kate miała na sobie sukienkę już wcześniej – a konkretnie w styczniu 2020 roku podczas wizyty w Brandford – model nie jest już dostępny w sprzedaży. Choć jeszcze niedawno można go było kupić na przecenie – kosztował wówczas ok. 80 zł zamiast początkowych pięciuset. Jest jednak i dobra wiadomość. W tym roku hiszpańska do sprzedaży wprowadziła bardzo podobny model. Mowa o długiej sukience z fontaziem w przepięknym musztardowym kolorze, która może być wasza już za 199 zł. Warto w nią zainwestować, bo coś nam się wydaje, że prędko nie wyjdzie z mody. I za rok również będziecie zadawać w niej szyku. Biorąc przykład z księżnej Kate oczywiście.


fot. zara.com

Ale to nie jedyna dostępna na rynku sukienka podobna do tej, jaką na Uniwersytet Londyński założyła księżna Kate. Poniżej znajdziecie inne modele, które w tym sezonie wpadły nam w oko. 

Zobacz także: