Polskie media żyją dziś przede wszystkim jedną informacją: Książę William i księżna Kate wraz z dziećmi przylecieli do Warszawy! Już od wyjścia z samolotu wszyscy bacznie obserwują kroki członków brytyjskiej rodziny królewskiej, która w stolicy zostanie do jutra. Tuż po przylocie goście spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, następnie udali się na spacer i zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, a także odwiedzili The Heart Warsaw, czyli europejskie centrum współpracy korporacji i start-upów.

Zobacz także: Księżna Kate i książę William w Polsce: pierwsze zdjęcia z Warszawy >>>

Punktem kulminacyjnym ich wizyty jest bankiet w Łazienkach Królewskich, zorganizowany przez Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II. Pierwsze zdjęcia pochodzące z wydarzenia nie pozostawiają cienia wątpliwości – ten wieczór należy także do Gosi Baczyńskiej.

Księżna Kate w sukience polskiej projektantki

O polskiej projektantce już rozpisują się zagraniczne media. Bowiem księżna Cambridge na tę wyjątkową okazję wybrała koktajlową sukienkę autorstwa Baczyńskiej! Do wykończonej czarną lamówką kreacji dobrała okazałe perły i czarne szpilki zapinane wokół kostki oraz niewielką pudełkową kopertówkę w tym samym kolorze. I trzeba przyznać, że w projekcie z metką Made in Poland wygląda naprawdę pięknie.

To kolejny międzynarodowy sukces na koncie Gosi Baczyńskiej, której kreacje nosiły ostatnio takie gwiazdy jak Leighton Meester, Chiara Ferragni czyHalle Berry. Warto też dodać, że sama księżna gustuje w takich markach jak chociażby Alexander McQueen. To właśnie w projekcie tego brytyjskiego domu mody zaprezentowała się w trakcie pierwszego dnia pobytu w Polsce.