Rodzina królewska przekazała fankom i fanom radosną nowinę. Księżniczka Beatrycze, która jest dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronu oraz jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, już wkrótce zostaną rodzicami po raz pierwszy. W którym miesiącu ciąży jest wnuczka królowej Elżbiety II? Wiemy, kiedy dziecko pojawi się na świecie, a także jak na tę informację zareagowała monarchini oraz pozostali członkowie i członkinie royal family. 

Księżniczka Beatrycze jest w ciąży!

Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi spodziewają się pierwszego dziecka, czego dowiedzieliśmy się dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rodzina królewska opublikowała post na oficjalnym profilu na Instagramie, z którego wynika, że pierwsze dziecko pary przyjdzie na świat jesienią 2021 roku. Królowa Elżbieta II została już o tym poinformowana. Obie rodziny nie mogą doczekać się narodzin maleństwa. Treść oświadczenia znajdziesz poniżej. 

„Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi z przyjemnością ogłaszają, że spodziewają się dziecka jesienią tego roku.Królowa została poinformowana i obie rodziny są zachwycone wiadomością” – napisała rodzina królewska na Instagramie. 

 

 

Na razie nie wiadomo, czy księżniczka Beatrycze urodzi chłopca czy dziewczynkę. Zgodnie z tradycją płeć dziecka poznamy prawdopodobnie dopiero po jego narodzinach. Czyli za kilka miesięcy. 

Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi – historia związku

Księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi, który może poszczycić się arystokratycznym pochodzeniem, zaczęli spotykać się w 2018 roku – po ślubie księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem. Para zaręczyła się rok później we Włoszech. Tam też miał odbyć się ich ślub. Niestety ceremonia musiała zostać przełożona. I to dwukrotnie. Po raz pierwszy ze względu na skandal z udziałem księcia Andrzeja, czyli ojca księżniczek Eugenii i Beatrycze. Następnie plany zakochanych pokrzyżowała pandemia koronawirusa. 

W końcu księżniczka Beatrycze i Edoardo Mapelli Mozzi zdecydowali się na skromny ślub w kaplicy w Windsorze. Powiedzieli sobie sakramentalne „tak” 17 lipca 2020 roku w towarzystwie około 20 osób. Co ciekawe, suknia ślubna panny młodej należała wcześniej do… królowej Elżbiety II. Księżniczka Beatrycze wyglądała zachwycająco!

Zobacz także: