Nów księżyca w styczniu 2024 roku to idealny czas, by zaplanować kolejne ważne kroki w swoim życiu. Dzięki temu, że ma miejsce w znaku Koziorożca, łatwiej nam będzie wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje. Warto jednak pamiętać, że z niczym nie należy się spieszyć... Co warto zrobić, a z czym poczekać? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o styczniowym nowiu.

Nów księżyca w styczniu 2024 – kiedy wypada i co dla nas oznacza?

11 stycznia o godzinie 12:53 rozpoczyna się zupełnie nowy cykl księżycowy (pierwszy w tym roku). Pierwszy księżyc w nowiu wypada w znaku Koziorożca. Wyjątkowo Słońce, Pluton i Mars również znajdują się w Koziorożcu – są w tak zwanym stellum Koziorożca, czyli w momencie, gdy trzy (lub więcej) planet znajduje się w jednym znaku. To, jak wskazują astrologowie, wpływa na zwiększenie „mocy” księżyca. W praktyce oznacza to, że możemy dać z siebie więcej i zwiększyć swoją efektywność w działaniu. Dążenie do czegoś nowego (relacji, realizacji projektu) może przyjść nam łatwiej niż mogłoby się wydawać. Jednocześnie, możemy również odczuwać dużą presję, która może okazać się zgubna...

Nów księżyca w styczniu 2024 – co się wydarzy?

Koziorożec wpływa na odczuwanie przez z nas odpowiedzialności (za coś lub kogoś). Sprawia, że lepiej radzimy sobie z presją i prostymi zadaniami, a także motywuje nas do podejmowania się nowych. Podczas nowiu, który wypada w tym znaku, warto więc zwrócić uwagę na cele i plany (w tym długoterminowe), które musimy ustalić. Jeśli chcesz, możesz jeszcze raz przyjrzeć się swoim postanowieniom noworocznym i je skorygować – to naprawdę najlepszy i właściwie ostatni moment, by to zrobić.

Księżyc w nowiu trygonizuje Urana w Byku – planecie zmian i niespodzianek. Jeśli od dawna odkładałeś/łaś coś, co może ci się opłacić, zrób to teraz. Istnieje bowiem największa szansa, że zmiana, której dokonasz pozytywnie wpłynie na otaczającą cię rzeczywistość.

13 stycznia również Merkury wkroczy w znak Koziorożca. Dzięki temu wszystko, co stanęło w martwym punkcie w czasie ostatniej retrogradacji (w ostatnich trzech tygodniach grudnia 2023), wróci na właściwie tory. Merkury w Koziorożcu sprawi, że rozkojarzenie wynikające z retrogradacji zniknie, a zastąpi je motywacja do działania i umiejętność zdyscyplinowania się – odczujemy cudowną energię rewitalizacji i odnowy, zapragniemy coś naprawić, zmienić, ulepszyć.

Nów księżyca w styczniu 2024 – te działania warto podjąć, by skorzystać z jego energii

  • Uwierz, że twoje marzenia i cele są realne i możliwe do osiągnięcia. Nie chodzi o dążenie do wypracowania idealnego scenariusza na przyszłość, ale o maksymalne wykorzystanie tego, co już masz. Jeśli czujesz, że nadszedł czas, by zrealizować od dawna odkładane marzenie, zrób to!
  • Zadaj sobie pytanie, jak chcesz zrealizować cel i po co to robisz, a nie kiedy chcesz go zrealizować. W ostatecznym rozrachunku data nie ma znaczenia. Chcesz wnieść swój związek na wyższy poziom? Zaplanuj dla siebie i drugiej połówki coś wyjątkowego – wybierz miejsce, rodzaj atrakcji, a dopiero potem dopasuj do tego wasze kalendarze.
  • Zaufaj sobie – nie bądź swoim własnym, największym krytykiem. Nabierz wiary w to, co budujesz, zwłaszcza w kontekście pracy i relacji. 

Nów księżyca w styczniu 2024 – te działania lepiej odłożyć w czasie

  • Nie umiesz sprecyzować swoich planów? Daj sobie czas i nie spiesz się. Spisanie ich na szybko tylko dlatego, że jest początek roku, może nie przynieść oczekiwanych efektów.
  • Nie podejmuj ryzykownych decyzji. Na takie jeszcze przyjdzie pora. Początek roku potraktuj jako rozbieg – do mety jeszcze daleko, więc zachowaj energię na później.
  • Nie marnuj swojego potencjału. Robienie czegoś za kogoś to kiepski pomysł. Uważaj też, aby przypływ energii nie wymknął ci się spod kontroli – inaczej możesz spodziewać się komplikacji w życiu prywatnym i zawodowym.

Przeczytaj również:

Artykuł pierwotnie ukazał się na glamour.de

Zobacz także: