Lalka Barbie przeszła w ostatnich latach prawdziwą transformację i stała się niezwykle inkluzywną postacią. Ukoronowaniem tej metamorfozy ma być film z Margot Robbie. Rola aktorki ma przenieść Barbie w XXI wiek i jasno odciąć tę postać od stereotypów płci, które wokół niej narosły. Wizerunek tej plastikowej ikony stylu także mocno się zmienia. Barbie nie musi nosić różu ani dopasowanych sukienek mini, choć akurat te w sezonie wiosna-lato 2022 mogą cieszyć się sporym zainteresowaniem. Kluczowa jednak jest wolność i mnogość możliwości, które stoją przed lalką, a w rzeczywistości przed każdą dziewczynką i kobietą. Z uwagi na zainteresowanie lalką Barbie styliści fryzur wzięli na warsztat jej kultowe uczesanie. Ono także może być świeże i inspirujące, czego dowodzą jego nowe odsłony. Kucyk Barbie już wkrótce może stać się najmodniejszą fryzurą na wiosnę-lato 2022.

Kucyk Barbie – fryzura gwiazd

Fryzura charakterystyczna dla lalki Barbie miała już w ostatnich latach swoje momenty. Wielokrotnie mogliśmy ją zobaczyć u wielu gwiazd. Ariana Grande wybrała kucyk lalki Barbie do stylizacji, w której promowała jeden z sygnowanych przez siebie zapachów. Autorem uczesania był stylista fryzur gwiazd Josh Liu. Hailey Bieber także zdecydowała się na kucyk Barbie. To z pozoru zwyczajne upięcie włosów wybrała na specjalną okazją – Met Galę. Wysoko uniesiony kucyk Barbie opleciony aksamitną scrunchie w czarnym kolorze to dzieło Jen Atkin, która jest cenioną stylistką fryzur gwiazd. Na kucyk Barbie zdecydowała się także Jennifer Lopez. Piosenkarka powierzyła stworzenie tej fryzury zaufanemu ekspertowi, którym niewątpliwie jest Chris Appleton. O styliście pisaliśmy już w kontekście odżywki do włosów, która odpowiada za spektakularny wygląd fryzur Jennifer Lopez. Klasyczny kucyk zaczesany wysoko na głowie miała także Madelyn Cline. Ona także mogła liczyć na fachowe uczesanie. Za jej fryzurę odpowiadała bowiem utalentowana stylistka fryzur. Laura Polko wyczesała bardzo prostą i efektowną fryzurę, którą każda z nas może próbować odtworzyć samodzielnie.

Kucyk Barbie – modna fryzura na wiosnę-lato 2022

Powodów, dla których kucyk Barbie to jeden z przebojów na wiosnę-lato 2022, jest wiele. Metamorfoza tej postaci to tylko jeden z nich. Duży wpływ na trendy dotyczące mody i urody mają lata 2000. Z tego powodu nie brakuje ubrań, dodatków, kosmetyków do makijażu, a także fryzur, które triumfowały w tamtej dekadzie. Kucyk Barbie jest tego idealnym przykładem. Wysoko zaczesane, klasyczne upięcie może być dodatkowo łączone z innym przebojem z tamtego okresu – grzywką na bok, która pojawiła się na liście najmodniejszych grzywek na wiosnę-lato 2022. Ten duet wskazują także eksperci.

Uwielbiany przez królową kucyków, Arianę Grande, i zainspirowany przez samą ikonę nostalgicznej urody kucyk Barbie, to wysoki kucyk z podkręconymi pasmami, często noszony z zaczesaną na bok grzywką opadającą na czoło – wyjaśnił Salvatore Ierna z londyńskiego salonu fryzjerskiego The Bohemians w rozmowie z brytyjskim „Glamour”.

Odsłon kucyka Barbie może być co najmniej kilka. Jedni stawiają po prostu na gładko zaczesane włosy z wysoko upiętym kucykiem. Drudzy uważają, że niezbędne jest do tego wywinięcie końcówek. Ich zdaniem w ten sposób fryzura jest bardziej delikatna i zyskuje dodatkowy urok. My widzimy w tym przede wszystkim dodatkowe możliwości, który każdy może wykorzystać wedle uznania. Dzięki możliwym modyfikacjom fryzura lalki Barbie nie jest dedykowana tylko blondynkom z prostymi włosami. To uczesanie sprawdzi się na każdych włosach.

Kolejną zaletą kucyka Barbie jest łatwość jego wykonania. Żeby cieszyć się fryzurą lansowaną przez Arianę Grande, Jennifer Lopez i Hailey Bieber nie trzeba odwiedzić salonu fryzjerskiego. Wystarczy zebrać włosy i uformować w wysokiego kucyka, a wedle uznania jeszcze podkręcić końcówki z pomocą prostownicy lub lokówki. Szybka, łatwa i efektowna fryzura będzie wyglądać rewelacyjnie za każdym razem.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.