adidas: ekologiczna linia Primegreen

Linia adidas Primegreen (znajdziesz ją na eobuwie.pl) składa się z kultowych modeli obuwia w odświeżonej, ekologicznej wersji. Wyprodukowane zostały z materiałów pochodzących w 50% z recyclingu. Dla przykładu: po niemalże 50 latach produkcji kultowych sneakersów z linii Stan Smith (która istnieje od od 1973 roku), zdecydowano się stworzyć odświeżoną, bardziej przyjazną naturze wersję tych słynnych butów. Przyznajemy, że nowa odsłona ponadczasowych klasyków w wersji ekologicznej totalnie nas przekonuje! Osoby, którym nieobca jest troska o naszą planetę, będą zachwycone (my też jesteśmy).

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

Buty te kupisz na eobuwie.pl, które także propaguje zrównoważone podejście do mody, mocno stawiając na edukację swoich klientów. To jednak nie wszystko – firma znacznie ogranicza ilość papieru w paczkach wysyłkowych. Brzmi jak idealnie dobrany duet, prawda?

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

Obuwie adidas Primegreen: nowe, lepsze wybory

Dla wielu osób istotnym zapewne będzie fakt, że nowa eko odsłona dorównuje jakości i wygodzie doskonale znanej z poprzednich wersji kultowych sneakersów. Mimo tych wszystkich zmian -  nie zmienia się też klasyczny design tych, uwielbianych od lat, modeli. Bez wątpienia powyższe działania mają znaczący wpływ na nasze środowisko. Z roku na rok coraz więcej produktów marki adidas jest stworzonych z materiałów pochodzących z recyclingu.

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

Do 2024 roku w swoich produktach firma będzie używać wyłącznie poliestru pochodzącego z recyklingu. Jak widać, rozpoczęto już proces odświeżania ikonicznych modeli w ekologiczny, przyjazny środowisku sposób. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że:

Zobacz także:

Primegreen to kolejny krok do eliminacji produkcji plastiku. Jest to jednak część naszego zobowiązania do ciągłego wprowadzania innowacji, aż do osiągnięcia naszego celu, jakim jest całkowite uwolnienie się od produkowanego na nowo poliestru (…).

Eobuwie.pl x adidas: najnowsza kampania

Do udziału w nowej kampanii eobuwie.pl x adidas zaproszono trzy dziewczyny, które na co dzień troszczą się o środowisko. Idealnie współgrają zatem z filozofią marki. Poznajmy bliżej bohaterki sesji zdjęciowej eobuwie.pl x adidas. Są nimi: didżejka - Nina NEENAH Kozieradzka, instruktorka pilatesu i aktorka - Irena Melcer oraz aktorka - Marta Wierzbicka.

W jaki sposób dziewczyny dbają o to, żeby żyć bardziej świadomie? 

Przy zakupie ubrań patrzę na to, gdzie i z jakich materiałów zostały wyprodukowane. Fajnie, że coraz więcej firm odzieżowych stara się być eko. Dzięki temu możemy pozytywnie wpłynąć na środowisko, nie rezygnując z radości posiadania pięknych ubrań - zdradza didżejka, Nina NEENAH Kozieradzka.

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

Irena Melcer opowiada z kolei, jaki był jej pierwszy krok świadomego życia:

Parę lat temu zdecydowałam, że moim pierwszym krokiem do zrównoważonego życia będzie zaprzestanie jedzenia zwierząt. Ta zmiana uwrażliwiła mnie na to, co wybieram w sklepie, co na siebie zakładam i czym się pielęgnuję. Choć trudno jest zmienić przyzwyczajenia, to jednak udaje mi się dużo mniej kupować, a kosmetyki wybieram, zwracając uwagę na to, czy są testowane na zwierzętach i w jakich są opakowaniach. Ponadto nauczyłam się świetnie wegetariańsko gotować, jem kreatywniej i częściej zachwycam się tym, co mam na talerzu - przyznaje aktorka.

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

A jak swoją odpowiedzialną przygodę rozpoczęła Marta Wierzbicka

Staram się świadomie wybierać rzeczy w moim otoczeniu: zarówno ubrania, jak i meble czy jedzenie. Wyznaję filozofię: less is more. Garderoba, w której mamy kilka bazowych rzeczy, daje nam większe pole do manewru oraz uruchamia kreatywne myślenie (...) Kupuję rzeczy (nie tylko odzież) z drugiej ręki. Kupując rzeczy nowe wybieram materiały dobrej jakości, które wiem, że będą mi służyć długi czas. Zwracam też uwagę na to, gdzie ubrania zostały wyprodukowane. Przynajmniej dwa razy w roku sprzedaje swoje ubrania, których już nie używam, żeby dać im drugie życie – opowiada artystka.

Sesja zdjęciowa eobuwie.pl x adidas, Fot. Maciej Nowak

adidas Primegreen: wybory redakcji

Poniżej znajdziesz modele z linii Primegreen, które szczególnie skradły serca naszej redakcji (dostępne na eobuwie.pl). 

  • Klasyka, prostota i przekraczanie granic zarazem - kultowy model Stan Smith już dziesiątki lat temu udowodnił nam, że wygodne obuwie możemy śmiało założyć nie tylko do dresów, ale też np. eleganckiej sukienki. Prawdę mówiąc, nie znamy stylizacji, do której nie pasują. Teraz wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingu. Nasz typ? Nowy kierunek sneakersów adidas Stan Smith - materiały pochodzące z recyklingu i cholewka, która nie zawiera skórzanych elementów. Kolorowe oczka na sznurowadła to wyraziste akcenty, które przewijają się na minimalistycznej, białej cholewce. Konstrukcja powstała z Better Rubber - innowacyjnego, przyjaznego środowisku materiału. Wykonano go z naturalnej gumy i poddanej recyklingowi gumy konwencjonalnej. Piękne, prawda?

adidas, model: Stan Smith

  • I... nasz faworyt. Tym razem jednak nie jest to model Stan Smith, a NY90. Inspiracja do jego stworzenia? Tenis i sylwetka Elan Blanco. Ten produkt również został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Gwarantujemy, że w tych butach będziesz nie tylko wyglądać, ale też czuć się świetnie: wygodnie, kobieco i… odpowiedzialnie.

adidas, model: NY90

Wszystkie buty marki adidas z ekologicznej linii Primegreen znajdziesz na eobuwie.pl.

adidas, model: Stan Smith