Wiosenno-letnie zestawienie najmodniejszych kurtek na wiosnę 2023 otworzył model ze skóry. Nie był to przypadek, bo właśnie ten materiał projektantki i projektanci mody najchętniej prezentowali w swoich kolekcjach. Dzięki temu doczekaliśmy się wielu interpretacji tego trendu. Okazało się, że na skórzanej ramonesce w czarnym kolorze wcale nie koniec. Klasyczny model ma sporą konkurencję. Dodatkowo obok wybiegowych propozycji pojawiły się też wiosenno-letnie kolekcje sieciówek, które jeszcze podgrzały temat. Kurtka skórzana wiosna 2023 to zatem element garderoby, który można bez trudu dopasować do własnego stylu. Coś dla siebie znajdą miłośniczki minimalizmu, fanki kolorów, poszukiwaczki ciekawych ozdób i entuzjastki stylu vintage. Na naszej liście zakupów znajdziecie 7 skórzanych kurtek na wiosnę 2023, które idealnie oddają możliwości tego okrycia wierzchniego.

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Czarna ramoneska

Czarna ramoneska to wiosenna kurtka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Już od wielu lat nie znika z kolekcji, a przede wszystkim z naszych stylizacji. Idealnie dopasowuje się do zmieniających się trendów i w wielu szafach nie ma sobie równych. Okazuje się jednak, że jej najbardziej klasyczna odsłona może stanowić dla projektantek i projektantów punkt wyjścia do stworzeniu wielu innych kurtek. Czy z tego powodu jej pozycja wiosną 2023 jest zagrożona? Na szczęście nie. Nawet jeżeli konkurencja mocno depcze jej po piętach, to dla wielu jest niezastąpiona. Wciąż będzie numerem jeden na sklepowych wieszakach i w zestawach osób, które codziennie mijamy na chodnikach. Jednocześnie będziemy jednak oglądać wiele innych pomysłów na skórzaną kurtkę.

 

 

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Skórzana shaket

Shaket to okrycie wierzchnie, które już na dobre zadomowiło się w naszych szafach. Połączenie kurtki i koszuli zaczyna zatem wychodzić poza jeden utarty schemat, który bazował na modelach w kratę. Projektantki i projektanci mody, którzy chcą stale podsycać zainteresowanie konkretnym fasonem, muszą rozwijać trend i sprawiać, że będzie on świetnie trafiał w różne gusty. Skórzana kurtka z kołnierzykiem to jeden z przykładów. W sezonie, który zdominują skórzane total looki, znajdziemy wiele elementów garderoby uszytych z tego materiału. Kurtki wydają się natomiast najbardziej oczywiste, więc to im poświęcono najwięcej uwagi. Dowodzi tego między innymi skórzana shaket. Ta będzie wyglądała świetnie nie tylko do skórzanych spodni i spódnic, ale wielu innych rzeczy, które mamy już w swoich szafach.

 

 

Zobacz także:

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Kolorowa ramoneska

Sezon wiosna-lato 2023 mieni się w wielu kolorach. Pastele, neony, metaliki i intensywne kolory były widziane w wielu kolekcjach. Barwne szaleństwo nie ominęło także okryć wierzchnich. Wychodząc zatem poza utarty schemat czarnej ramoneski, można sięgnąć po jeden z kolorowych modeli. Pozostaje tylko kwestia tego, który z nich będzie najlepszy. Najmodniejsze kolory na dany sezon to bowiem krótkotrwała wskazówka. Najlepiej zastąpić je własnym spojrzeniem i dopasowaniem do zawartości naszej szafy. Wtedy nawet najbardziej szalona kurtka nie będzie sezonowym kaprysem, a inwestycją na lata, po którą będziemy sięgać z każdym razem wraz z nadejściem wiosny.

 

 

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Skórzana bomberka

Bomberka to jedna z najmodniejszych kurtek na wiosnę 2023. Inspirowana modelami, które noszą amerykańskie drużyny sportowe, może pojawić się w wielu odsłonach. Jedną z nich jest także skórzana bomberka. Ten model wyróżniają przede wszystkim ściągacze przy mankietach i na dole. Reszta jest już kwestią indywidualną. Można pokusić się w model ze sportowymi naszywkami, numerami lub nazwami drużyn. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać po prostu bomberkę z gładkiej lub pikowanej skóry. Tym sposobem kurtka kojarzona głównie z boiskiem stanie się bardziej uniwersalna.

 

 

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Skórzana kurtka z frędzlami

Dobrym sposobem na ucieczkę od dobrze znanego nam wydania skórzanej ramoneski mogą być frędzle. Te przeważnie zdobią rękawy. A za ich największy atutu uważa się to, jak zachowują się w ruchu. Stale poruszające się wraz z nami frędzle to zdecydowanie ozdoba dla osób, które lubią przyciągać uwagę i wyróżniać się. Dodatkowo w sklepach można znaleźć także modele z opcją ich odpięcia. Wtedy zyskujemy bazową kurtką, którą w razie potrzeby możemy ozdobić frędzlami, a potem ponownie ją ich pozbawić. To opcja zwłaszcza dla osób, którymi podoba się taka ozdoba, ale nie są do niej jeszcze przekonane.

 

 

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Kurtka z przecieranej skóry

Moda vintage ma się świetnie. Jej popularność jest tak duża, że obok ubrań i dodatków z drugiej ręki, pojawiają się też świeże interpretacje trendów sprzed lat. Te dotyczą nie tylko prezentowania na nowo konkretnych fasonów, ale również postarzania. Chodzi o uzyskanie efektu znoszenia, który ma sugerować, że dany element garderoby ma już swoją historię. Idealnym materiałem do uzyskania takiego efektu jest skóra. Jaśniejsze plamy dla wielu osób nie są powodem, żeby z niej zrezygnować, a co więcej stanowią ogromny atut. Kurtka z przecieranej skóry to zatem wyraz uznania dla tego typu designu, choć oczywiście dla naszej planety najlepsze są prawdziwe modele vintage, którym możemy dać drugie życie.

 

Bershka Fot. materiały prasowe

Kurtka skórzana wiosna 2023 – Skórzana kurtka z naszywkami

Skórzana kurtka to znak rozpoznawczy nie tylko muzyków rockowych. Tego typu modele cenią sobie również pasjonatki i pasjonaci wyścigów samochodowych i jazdy na motorze. To właśnie wersja tego elementu garderoby z ich szaf była ogromną inspiracją na wiosnę-lato 2023. Skórzana kurtka z naszywkami i napisami to zatem jedna z najmodniejszych opcji na ten sezon. Dobra wiadomość jest też taka, że trend podchwyciły popularne sieciówki. Kurtka wyścigowa z H&M to jeden z najlepszych przykładów. Dodatkowo wcale nie trzeba jej łączyć ze spodniami od kompletu. Będzie ciekawym przełamaniem letnich sukienek lub dobrą parą dla jeansów.

 

H&M Fot. materiały prasowe