Wiosenna kurtka, czyli taka, która pozwoli zapomnieć nam o fasonach kojarzących się głównie z mrozem i pomoże przetrwać okres, w którym myślimy już tylko braku konieczności noszenia kurtki, to must have w każdej damskiej szafie. Uniwersalność kurtki na wiosnę polega przede wszystkim na to, że jest idealnym uzupełnieniem stylizacji na tzw. "cebulkę", czyli pozwala praktycznie w pełni wykorzystać zawartość Waszej garderoby. Na szczęście, jeśli chodzi o kurtki na wiosnę, trendy nie zmieniają się w tym temacie zbyt często. Od lat przewijają się te same fasony, różniące się jedynie detalami - kolorem czy zdobieniami. W jakie modele w taki razie warto zainwestować i cieszyć się najmodniejszym modelem kurtki tej wiosny i przynajmniej kilku kolejnych?

Kurtki wiosenne 2019: kurtka jeansowa

Denimowa kurtka jest jak jeansy - uniwersalna i ponadczasowa. Choć był czas, że była trochę niedoceniana, to jednak te czasy bezpowrotnie minęły i od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych fasonów. W tym sezonie warto zwrócić uwagę na kolor jeansowej kurtki. Najmodniejsze są modele w każdym innym odcieniu niż klasyczny niebieski. A najlepiej w takim, jaki lubicie najbardziej. Wszelkie pastele, czerwienie, a nawet kilka różnych kolorów na raz, są jak najbardziej wskazane. Poza tym, jednym z kluczowych trendów na wiosnę 2019 jest wzór tie-dye. Deseń, który pojawił się w latach 70., był superhot dwie dekady później, a teraz znowu odnotował wielki powrót, nie ominął również denimowych kurtek. Efekt nierównomiernego farbowania możecie uzyskać po prostu decydując się na zakup gotowego modelu lub poeksperymentować samemu w domu. W obu przypadkach możecie być pewni, że staniecie się posiadaczami najmodniejszej kurtki sezonu.

Kurtki na wiosnę 2019: biker jacket

Szczerze, to nie przypominamy sobie sezonu, w którym klasyczna skórzana ramoneska nie była jednym z najmodniejszych modeli kurtek na wiosnę. Ten model w zasadzie sprawdza się cały rok, ale zdecydowanie najczęściej w stylizacjach można go wykorzystać właśnie wiosną. Jeśli zależy Wam na najbardziej ponadczasowej inwestycji, wybierzcie biker jacket w czarnym kolorze. Ale podobnie, jak w przypadku denimowych kurtek na wiosnę, te skórzane lubią występować także w innych odcieniach. Wszystko zależy więc od tego, w jakich barwach Wy czujecie się najlepiej. Zdecydowanie więcej opcji kolorystycznych macie do wyboru, jeśli zdecydujecie się na model wykonany z ekoskóry. W innym wypadku bądźcie przygotowani na to, że Wasza skóra będzie starzeć się razem z Wami. Dosłownie! Warto zatem o nią dbać i odpowiednio pielęgnować, jak swoją własną.