Gdzie kupić rośliny doniczkowe przez internet? Przedstawiamy nasze ulubione kwiaciarnie online

Jak w pełni cieszyć się z wiosny, będąc uziemionym w domu? Nic prostszego, wystarczy zaprosić naturę do domu. Z pomocą przychodzi kilka polskich marek, które  oferują rośliny z dowozem. Warto je wspierać, bo dla większości z nich, od waszych zamówień zależy, czy przetrwają pandemię koronawirusa. Prze internet kupić można nie tylko najmodniejsze obecnie rośliny doniczkowe, ale i bukiety kwiatów. A także ziemię oraz doniczki. Nie ma lepszego sposobu, by umilić sobie domową kwarantannę.

Jak nie zabić kaktusa, czyli kilka rzeczy, które trzeba wiedzieć o uprawie roślin >>>

Rośliny doniczkowe z dowozem do domu:

1. @plantarium_art

Dotychczas odwiedzałyśmy sklep stacjonarny Plantarium, mieszczący się przy ulicy Mokotowskiej 71 Warszawie, teraz równie chętnie zaglądamy na stronę internetową kwiaciarni. Na plantariumshop.pl kupić można bowiem nie tylko najmodniejsze ostatnio egzotyczne rośliny doniczkowe, takie jak calladium miss mufet o dużych jasnozielonych liściach (na zdj. głównym), zamiokulkasa, philodendrony czy różne odmainy kaktusów, ale i przepiękne suszki, takie jak suszone liście palmy czy trawę pampasową. A także osłonki, kwietniki czy wazony. 

2. @projektrosliny

Stacjonarnie działała dotychczas wrocławska kwiaciarnia Projekt Rośliny (ul. Świętokrzyska 40B), na czas epidemii koronawirusa postanowiła jednak zamknąć swoje progi i uruchomić sprzedaż online. Ogromny atut? Dostępne w sprzedaży rośliny na stronie projektrosliny.pl podzielone są na kategorie, które bardzo ułatwiają wybór początkującym miłośnikom roślin oraz... miłośnikom zwierząt. Rośliny pogrupowane są więc m.in. na rośliny do zawieszenia, rośliny wielkogabarytowe (dostępne wyłącznie w tradycyjnej sprzedaży), bestsellery czy rośliny bezpieczne dla zwierząt. Oprocz nich w ofercie znajdziecie także osłonki i doniczki a także rewelacyjne makramy. Ucieszą fanki stylu boho!

3. Zielony-parapet.pl

Zielony-parapet.pl od samego początku (czyli od 2012 roku) sprzedaje rośliny doniczkowe przez internet. Wybór jest więc naprawdę ogromny. Zachwyceni będą zwłaszcza miłośnicy sukulentów, kaktusów, roślin owadożernych i innych roślin egzotycznych, bo właśnie w nich specjalizuje się firma. Jeśli jednak wolicie tradycyjne kwitnące rośliny doniczkowe, także znajdziecie je w ofercie.

4. Flora Point, Warszawa

„Najmodniejsze rośliny do domu i ogrodu” – tak właśnie reklamuje się jeden z największych, i najczęściej odwiedzanych przez warszawiaków sklepów ogrodniczych. Który w czasie epidemii koronawirusa wciąż jest otwarty – tyle że w ograniczonych godzinach (obowiązują też szczególne środki ostrożności). Tu jest absolutnie wszystko! Nie tylko mnóstwo roślin, ale i wnętrzarskie akcesoria. Zamawiać można także z dowozem do domu. W ofercie dostępne są przede wszystkim zestawy wiosennych kwiatów – hiacyntów, narcyzów czy bratków. A także dekoracyjne kosze wielkanocne oraz bukiety i wieńce okolicznościowe.

Ta aplikacja diagnozuje choroby u roślin. Pomoże odpowiedzieć na pytanie: Co jest nie tak z moją rośliną? >>>

Zobacz także:

Kwiaty z dowozem do domu, czyli #kwiatemwwirusa

5. @k_w_i_a_c_i_a_r_a

Jedne z piękniejszych bukietów zamówicie u kwiaciarki Anny Wojtali, która na Instagramie funkcjonuje jako @k_w_i_a_c_i_a_r_a. To właśnie ona wymyśliła hasztag #kwiatemwirusa, który podchwycili także inni dostawcy roślin do domu. Zajrzyjcie do naszej galerii, by przekonać się, jak piękne są te bukiety!

6. @polska_flora

W akcji #kwiatemwwirusa udział bierze także rodzinne gospodarstwo ogrodnicze Flora, które nieprzerwanie funkcjonuje od 1978 roku. I dostarcza kwiaty w całym kraju. Specjalność? Lilie, eustomy i lewkonie. Pachną obłędnie!