Gdy zaczynaliśmy pracę nad kwietniowym wydaniem GLAMOUR, nikt nie spodziewał się, że kilkanaście dni później tuż przy naszej granicy wybuchnie wojna. Przede wszystkim chcemy wyrazić solidarność z Ukrainą. Każdy z nas pomaga tak, jak może i potrafi najlepiej, o czym piszemy w tym numerze. Chcemy też dać Wam chwilę wytchnienia i normalności tym trudnym czasie, inspirować do działania i wyrazić nadzieję, że dobro i prawo zwyciężą. Zobacz, co jeszcze znajdziesz w aktualnym wydaniu. 

Dlaczego warto mieć kwietniowe wydanie GLAMOUR z Natalią Przybysz na okładce?

1.    Gwiazda okładki Julia Kamińska długo nie umiała przyjmować komplementów i borykała się z kompleksami, tak jak grana przez nią Ula z hitowego serialu „BrzydUla”.  O swojej drodze do samoakceptacji, walce z patriarchatem i nowych wyzwaniach opowiada w wywiadzie, jaki przeprowadziła z nią nasza redaktor naczelna Katarzyna Dąbrowska.

2.    „Krzyczę dla wolności i pokoju” – mówi Jana Shostak, polsko-białoruska aktywistka i artystka, zaangażowana w działalność oddolnej pomocowej grupy Partyzanka. W rozmowie z Angeliką Kucińską mówi, dlaczego sztuka może być doskonałym polem do działalności aktywistycznej i jak wspierać osoby, które musiały opuścić swój kraj. Ważna i potrzebna rozmowa, zwłaszcza teraz.

3.    Głośniej niż decybele krzyczą członkowie Unmute. Pora ich usłyszeć! Zespół w całości złożony z osób głuchych zajął trzecie miejsce w polskich preselekcjach do festiwalu Eurowizji. W Glamour szczerze i otwarcie mówią o stereotypach i wykluczeniu, jakiego doświadczają osoby niepełnosprawne oraz jak z nimi walczyć.

4.    Witaj w klubie rozkoszy. Książka ilustratorki June Pla to lekki, inkluzywny i bardzo edukacyjny przewodnik po świecie seksu. Bez tabu i wstydu, za to z dużą dozą ironii i poczucia humoru.

5.    Dla jednych to fanaberia, inni czerwienią się, gdy tylko o niej usłyszą. Niesłusznie! Bo ginekologia estetyczna może poprawić zdrowie i komfort życia oraz seksu. W jej świat wprowadzi was szefowa działu urody Joanna Winiarska.

6.    Długo musiała zmagać się ze stereotypami na temat swojego wyglądu i nadużyciami ze strony mężczyzn. W ekskluzywnym wywiadzie, jaki w Nowym Jorku przeprowadziła dla nas Ismena Dąbrowska, Emily Ratajkowski opowiada o odzyskiwaniu własnego ciała, poczucia sprawczości i wolności oraz wszechobecnym, nie tylko w show biznesie, seksizmie.

Zobacz także:

Nowy numer magazynu GLAMOUR możecie kupić w najlepszych salonach z prasą i na stronie kultowy.pl.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.