Członkinie klanu Kardashian-Jenner słyną ze swojej przedsiębiorczości. Na słowa uznania zasługuje oczywiście Kylie Jenner, która „wyprzedziła” swoje starsze siostry, zbudowała prawdziwe imperium kosmetyczne, a finalnie została najmłodszą miliarderką na świecie. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu Kris Jenner nie wierzyła w możliwości swojej córki. Zdecydowała, że nie będzie inwestować w markę Kylie Cosmetics. Ale nie dość, że kosmetyki do makijażu sygnowane nazwiskiem Kylie Jenner kupują dziewczyny na całym świecie, to kilka miesięcy temu celebrytka wystartowała z kolejnym brandem - Kylie Skin. Tym razem Jennerka skupiła się na produktach do pielęgnacji. Teraz przyszedł jednak czas na zmiany! Kylie Jenner postanowiła sprzedać większość udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin.

Kylie Jenner sprzedaje większość udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin!

Rozmowy na ten temat trwały od miesięcy. W końcu Kylie Jenner zdecydowała, że sprzedaje 51 procent udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin. Oczywiście, celebrytka nie będzie stratna. Za ponad połowę udziałów w swoim beauty imperium otrzyma 600 milionów dolarów. W 2020 roku Coty oficjalnie przejmie kontrolę nad Kylie Cosmetics i Kylie Skin. Największy koncern kosmetyczny na świecie będzie odpowiedzialny za tworzenie nowych produktów marek Jennerki, ich produkcję, dystrybucję, jak również marketing. Natomiast Kylie Jenner zajmie się „stroną kreatywną” przedsięwzięcia. Ma w tym celu wykorzystać swoją popularność i gigantyczne zasięgi w mediach społecznościowych. Dzięki współpracy Kylie Jenner z Coty marki celebrytki zyskają status „globalnych”.

Warto wspomnieć, że Coty jest największą firmą kosmetyczną na świecie. Pod swoimi skrzydłami ma takie marki, jak Rimmel, Wella, Max Factor i Bourjois. Firma Coty przejęła również kontrolę nad perfumami Gucci, Chloe, Calvin Klein, a także zapachami sygnowanymi nazwiskami gwiazd, m.in. Beyonce, Katy Perry i Davida Beckhama. Nic dziwnego, że w pewnym momencie zainteresowała się również kosmetykami od najmłodszej miliarderki na świecie.

Marki gwiazd: Swoje firmy założyły między innymi Miranda Kerr, Jessica Alba i Ewa Chodakowska! >>>