Po kolorowych świeczkach-świderkach wylansowanych przez mieszkanki Kopenhagi, okrągłych lustrach w stylu art déco i lustrach o falistych ramach inspirowanych kultowym projektem Ettore'a Sottsassa, a także meblach i dodatkach z plecionki wiedeńskiej: stołów, krzeseł oraz lamp, przyszedł czas na nie. I właściwie, wcale nas to nie dziwi, bo nie mogłyby być bardziej fotogeniczne. To właśnie dlatego lampy grzybki, bo właśnie o nich mowa, robią teraz furorę na Instagramie, lansowane przez najbardziej topowe influencerki z zacięciem do dobrego designu. Lampy grzybki, czyli lampy z kloszami w kształcie półkul i charakterystyczną nóżką znajdziecie m.in. na profilach Lucy Williams, Natalii Kopiszki czy Agaty Wojtczak. Ale nie tylko tam. Pod hasztagiem #mushroomlamp kryje się ponad 20 tysięcy postów! 

Lampy grzybki – Wnętrzarski trend 2022, który robi furorę na Instagramie

Najpopularniejsze są chyba lampy stołowe w formie grzybków, choć w sprzedaży są także lampy grzybki stojące. Wśród tych pierwszych jest jednak znacznie większy wybór, bo mniejsza forma jest (paradoksalnie) większym polem do popisu. Łatwiej choćby zrobić je ze szkła, a właśnie multikolorowe szklane lampki grzybki należą do najbardziej fotogenicznych! Przykład? Lampa stołowa Ansel od Urban Outfitters. Albo poniższy model w chmurki. 

Lampy grzybki nie są nowością. Wywodzą się z lat 70. XX wieku i to właśnie na fali powrotu mody z epoki przeżywają swój wielki renesans. Wystarczy wspomnieć stołową lampę Atollo zaprojektowaną w 1977 r. przez Vico Magistrettiego albo stojącą lampę Panthella z 1971 roku autorstwa Poulsena. Albo jeszcze wcześniejszą – model Nesso Giancarlo Mattiolego z roku 1964, która znów bije rekordy popularności, przyciągając spojrzenia między innymi za sprawą wyrazistego pomarańczowego koloru. To jednak klasyki designu, niejednokrotnie niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Na szczęście, trend podchwyciły także bardziej przystępne cenowo salony meblowe i wnętrzarskie marki. Kupić można też lampy grzybki vintage. Nam szczególnie wpadły w oko propozycje marki Jotex. Najlepiej zresztą zobaczcie same i sami. Warto w nie zainwestować, no choć nieduże, całkiem potrafią odmienić mieszkanie. No i przynieść sławę w social mediach. 

Warto w nie zainwestować, no choć nieduże, całkiem potrafią odmienić mieszkanie. No i przynieść sławę w social mediach.