Powoli zbliża się gorący świąteczny okres i – musimy się do tego przyznać – nie możemy się już doczekać słuchania bożonarodzeniowych piosenek, pieczenia ciast, picia zimowych herbat i przede wszystkim oglądania klasycznych filmów na czele z Love Actually, Listami do M. i Kevinem samym w domu. Dla tych, którym wspomniane tytuły dawno się znudziły, mamy dobrą wiadomość. Pod koniec listopada do polskich kin wchodzi film idealny na święta z Emilią Clarke w roli głównej i podejrzewamy, że będzie kolejnym hitem. Scenariusz jest inspirowany twórczością George'a Michaela, który był zaangażowany w jego tworzenie. W produkcji usłyszymy oczywiście największe przeboje Wham! Na czele z tytułowym Last Christmas. Twórcy filmu zdradzili, że pojawi się w nim także jedna niepublikowana dotąd piosenka. Jest na co czekać!

Emilia Clarke miała zagrać Anastasię Steele w „50 twarzach Greya”! Aktorka wyznała, dlaczego nie przyjęła roli >>>

Last Christmas z Emilią Clarke w roli głównej – znamy polską datę premiery

Last Christmas w reżyserii Paula Feiga zadebiutuje na polskich ekranach 28 listopada tego roku, czyli w idealnym momencie, aby podkręcić świąteczną atmosferę. W komedii romantycznej główne role zagrali: Emilia Clarke, aktorka znana z serialu Gra o Tron oraz Henry Golding, którego możecie kojarzyć z popularnego filmu Bajecznie Bogaci Azjaci. Opowiada o dziewczynie o imieniu Kate (w tej roli Emilia Clarke), która pracuje jako elf w całorocznym sklepie świątecznym w Londynie i nie ma na koncie zbyt wielu sukcesów. Przez przypadek poznaje przystojnego chłopaka, który jest wolontariuszem w przytułku dla bezdomnych (Henry Golding). Para oczywiście zakochuje się w sobie, ale okazuje się, że Kate jest poważnie chora. Za scenariusz odpowiada Emma Thompson, która kilka lat temu spotkała się z Georgem Michaelem: „Mądrość i emocjonalna głębia tekstów George’a zawsze robiły na mnie ogromne wrażenie. Wiele osób czuje, że są one jakby stworzone do filmu. Gdy spotkałam George’a i doświadczyłam jego ciepła i zrozumienia, jakie od niego biło, uświadomiłam sobie, że to ten film jest stworzony po to, by oddać hołd tym piosenek i ich słowom”, wyznała po latach.

Kilka tygodni przed premierą filmu, dokładnie 8 listopada na rynku ukaże się soundtrack z przebojami George'a Michaela i zespołu Wham! takimi jak: Faith, Fastlove, Freedom ‘90 i Too Funky, a także kilka niespodzianek takich jak Heal The Pain, Waiting for that Day oraz wersja MTV Unplugged utworu Praying For Time. Niepublikowany dotąd utwór nosi tytuł This Is How (We Want You To Get High). Jeśli jeszcze nie widzieliście zwiastuna Last Christmas, znajdziecie go powyżej w naszej galerii. Z kim widzimy się w kinie?