Wczoraj wieczorem Robert Kupisz zabrał nas w podróż do Ameryki Południowej. Projektant zaprezentował swoje propozycje na wiosnę i lato 2019 i po raz kolejny nas zaskoczył. W najnowszej kolekcji Latina mogłyśmy podziwiać wyjątkową mieszankę klimatów krajów latynoskich, połączoną z typowym dla Roberta Kupisza streetwear’em.

Tym razem projektant skupił się na trzech kolorach – pudrowym różu, szarości i klasycznej czerni (chociaż nie zabrakło też np. intensywnych żółtych akcentów). Natomiast główne elementy kolekcji Latina to zdecydowanie falbany oraz cekiny. Te pierwsze mogliśmy podziwiać przede wszystkim na bluzkach oraz romantycznych, szerokich sukniach. Z kolei cekiny były obecne (dosłownie!) wszędzie. Począwszy od t-shirtów przez marynarki aż po spodnie. Nie dotyczyło to jedynie damskich sylwetek. Cekiny zaproponowano również panom! A czemu można nadać miano totalnego must have’u na lato 2019? Uwaga, zapamiętajcie to –w tym sezonie będziemy nosić berety! Według Roberta Kupisza to jeden z najbardziej stylowych akcesoriów, który chętnie dodał do stworzonych przez siebie stylizacji.

W tej kolekcji chodzi jednak o coś więcej niż same ubrania. Robert Kupisz przez wiele lat trenował tańce latynoamerykańskie. Jest szczerze zafascynowany kulturą Latynosów, jednak w swojej kolekcji skupił się nie tylko na rozrywkowej części życia Ameryki Południowej, ale na często dramatycznych losach tamtejszych mieszkańców.

Kolekcja LATINA to nie tylko gorące tańce i karnawał, to także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się „tu i teraz”, dlatego mimo trudnych warunków próbują żyć normalnie: organizują konkursy piękności, gorące imprezy z nowoczesną, bardzo drapieżną muzyką i bawią się jakby jutra miało nie być.

Stąd właśnie wziął się pomysł na użycie w kolekcji printu moro. Kupisz nie bez przyczyny umieścił na swoich projektach wzór karabinu. Jak sam powiedział, jest to modowy manifest - w ten symboliczny sposób chciał dać kobietom broń.

Na koszulkach pojawia się też motyw karabinu, ponieważ chciałem dać broń kobietom. Ale nie w dosłownym znaczeniu, bardziej symbolicznym - jako siłę napędową do walki o swoje prawa.

Nie można zapomnieć o wyjątkowej muzyce, w rytm której przechodzili po wybiegu modele i modelki oraz o oryginalnej scenografii, przypominającej szkielet domu zaprojektowanego w typowy dla krajów latynoskich sposób. Atmosfera w Drukarni na Pradze była wczoraj naprawdę gorąca – dobrze, że na przybyłych gości czekały wachlarze z logo marki!

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza Latina lato 2019 >>>

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia sylwetek z wczorajszej premiery kolekcji Latina by Robert Kupisz. Musicie to zobaczyć! A nam nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować projektantowi kolejnego sukcesu. Brawo!

Zobacz także: