Mówi się, że jej stylem inspiruje się Meghan Markle – i to niezależnie od tego, czy wybiera strój na co dzień, czy suknię ślubną. Zresztą nie tylko ona. Carolyn Bessete-Kennedy jest ikoną dla rzeszy kobiet, które lubią wyglądać elegancko, nie rezygnując ze swojej wygody. Mimo tego, że od jej tragicznej śmierci minęło ponad 20 lat. Jak ubierała się wybranka syna prezydenta Ameryki i co jeszcze warto wiedzieć o Carolyn Bessette-Kennedy? Tę historię trzeba znać! 

Kim była Carolyn Bessette-Kennedy – Życie i tragiczna śmierć 

To był prawdziwy wstrząs dla Ameryki. 16 lipca 1999 roku samolot pilotowany przez syna byłego prezydenta – Johna Fitzgeralda Kennedy'ego Juniora rozbił się po tym, gdy ten – z uwagi na kiepską widoczność i zacinający deszcz – stracił orientację i uderzył w wodę. Nie pomogła późna pora (było grubo po 20.00), silny wiatr, ani to, że mężczyzna licencję pilota zdobył niecały rok wcześniej, był spóźniony, wyczerpany problemami w związku i minęło zaledwie kilka dni, odkąd zdjęto mu gips... John F. Kennedy Jr. zginął na miejscu, a oprócz niego także jego żona – Carolyn Bessette-Kennedy oraz jej starsza siostra, Lauren. Mieli odpowiednio 39, 33 i 36 lat. Lecieli na ślub kuzynki Johna, Rory Kennedy. Zamiast niego odbyły się jednak 3 pogrzeby.

Carolyn Bessette-Kennedy i John Kennedy Junior – Historia związku

Tak skończyła się historia miłosna, którą w latach 90. żyła cała Ameryka. Nic dziwnego. On był w końcu synem byłego prezydenta, w dodatku przez najbardziej prestiżowe magazyny uznanym za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. I jednego z najlepiej ubranych – jak przystało na potomka Jackie Kennedy – najbardziej stylowej Pierwszej Damy Ameryki. Ona również słynęła ze swojego świetnego stylu, ambicji, a także skończonej urody. Carolyn Bessette Kennedy figurą przypominała topowe wówczas modelki – miała 180 cm wzrostu, była drobna i szczupła. Miała długie blond włosy i duże niebieskie oczy. Nie dziwi więc, że John F. Kennedy nie mógł oderwać od niej wzroku podczas przypadkowego spotkania w Central Parku w 1992 roku. Musiał zagadać, choć związany był wówczas z aktorką Daryl Hannah. 

To jedna z teorii, zgodnie z drugą – para miała poznać się w nowojorskiej siedzibie Calvina Kleina (najprawdopodobniej było to jednak ich drugie spotkanie od czasu parku), gdzie Carolyn Bessette-Kennedy pracowała jako specjalistka ds. marketingu i Public Relations (to właśnie ona miała namówić słynnego projektanta, by do kampanii bielizny zaangażować nieznaną jeszcze Kate Moss, co zaważyło na medialnym i finansowym sukcesie marki). W jej towarzystwie syn prezydenta kompletnie tracił głowę (i nie wiedział, co zrobić z rękami, bo najchętniej głaskałby ją po włosach), ona jednak długo opierała się jego awansom. A potem... zostali parą – „złotą parą Ameryki”, jak mówiła o nich opinia publiczna. Paparazzi nie odstępowali ich na krok, bez zahamowań dokumentując każdy gest czułości, którym się obdarzali (a było ich sporo), a także styl Carolyn (o nim za chwilę), za sprawą którego szybko stała się ikoną.

Carolyn Bessette-Kennedy i John F. Kennedy Jr. pobrali się 21 września 1996 roku w małej kapliczce na wyspie Cumberland w stanie Georgia. Pomimo ogromnego zainteresowania parą mediów, datę i miejsce ślubu udało się utrzymać w tajemnicy. Sakramentalne „tak” dane było usłyszeć zaledwie 40 osobom z najbliższego otoczenia pary. Carolyn miała na sobie suknię ślubną od przyjaciela – projektanta Narcisa Rodrigueza – delikatnie opływającą sylwetkę, skromną sukienkę na ramiączkach. Minimalizm był jej znakiem rozpoznawczym.

Młodzi małżonkowie mieli nadzieję, że po ceremonii media nie będą poświęcać im już tyle uwagi. Stało się jednak odwrotnie. Ich dom – „zwyczajny” loft na Manhattanie – codziennie przeżywał prawdziwe oblężenie przez paparazzi. To właśnie wtedy zaczęły się problemy w ich związku. Carolyn nie była w stanie znieść towarzyszącego jej na co dzień napięcia. Stopniowo wycofywała się z życia zawodowego, a pocieszenia zaczęła szukać w narkotykach. Zaczęły się awantury. Para kłóciła się o to, że John spędza zbyt dużo czasu w pracy – redakcji własnego magazynu polityczno-lifestylowego „George”, a także o dzieci. On marzył o synu (miał już nawet przygotowane dla niego imię – Flynn), ona nie chciała powoływać nikogo na świat, który jej samej nie wydawał się dobrym miejscem do życia. Kiedy feralnego dnia wsiadali do samolotu, ich związek był w poważnym kryzysie. Choć John (jak to Kennedy) nie myślał o rozwodzie. Tym bardziej, że chyba wciąż bardzo kochał Carolyn.

Carolyn Bessette-Kennedy – Styl, który przeszedł do legendy

Wróćmy jednak na chwilę do stylu Carolyn Bessette-Kennedy, który w latach 90. – po fali mody na logomanię i pstrokaciznę charakterystycznych dla poprzedniej dekady – był absolutnym przełomem, wyznaczając trendy na kolejne lata. Carolyn Bessete-Kennedy słynęła bowiem z zamiłowania do ascetycznych fasonów i stonowanych kolorów. Ponad wszystko kochała czerń, od czasu do czasu zestawiając ją z bielą, odcieniem kamelowym i ciemnym denimem. Lubiła prostotę i wygodę, ale z eleganckim sznytem. W jej szafie znaleźć więc można było klasyczne płaszcze, dopasowane do ciała dzianinowe golfy, marynarki i proste spodnie (czasem tylko lekko rozkloszowane u dołu lub krótkie na tyle, by wyeksponować kostkę).

Zobacz także:

Ceniła sobie wysoką jakość i to na nią stawiała przede wszystkim. Na większe wyjścia najczęściej wybierała małą czarną – choć najczęściej w długim wydaniu. Nie przepadała za biżuterią. Zamiast niej nosiła szerokie opaski do włosów i okulary w kocich oprawkach. Tylko tyle i aż tyle! Najlepiej zresztą zajrzyjcie do naszej galerii. Gwarantujemy, że zaczniecie odliczać dni do premiery nowej serii „American Love Story”, poświęconej najsłynniejszym związkom Ameryki – poświęconej właśnie Carolyn Bessete i Johnowi Kennedy'emu Juniorowi. Stay tuned!