Rihanna walczy o równy dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej wśród mieszkańców najuboższych krajów na świecie, a amerykański aktor po raz kolejny udowadnia, że warto brać z niego przykład. Leonardo DiCaprio zaciekle walczy o uratowanie przynajmniej kawałka planety Ziemi przed bezumyślnym zatruwaniem jej przez ludzi.

ZOBACZCIE RELACJĘ Z WIZYTY RIHANNY W AFRYKAŃSKIM PAŃSTWIE MALAWI >>>

Jest nie tylko świetnym aktorem, ale ostatnio przede wszystkim aktywnym działaczem na rzecz ochrony środowiska. Leo od wielu lat pokazuje, że los naszej planety nie jest mu obojętny. Po raz kolejny udało mu się wywrzeć na nas wrażenie i sprawić, że otwarcie mówi się na tematy tabu związane z obecnym stanem otaczającego nas ekosystemu. 

W minioną środę aktor oficjalnie ogłosił, że jego fundacja Leonardo DiCaprio Foundation zaczyna współpracę z meksykańskim milionerem Carlosem Slimem i prezydentem Meksyku, Enrique Pena Nieto. Ich wspólny cel to to ochrona ekosystemów morskich w górnej części Zatoki Kalifornijskiej. Dlaczego? Związane jest to z nadmiernym zmniejszeniem się populacji Morświna Kalifornijskiego z powodu obecności nielegalnych sieci rybackich wykorzystywanych do połowu ryby bardzo cenionej na rynku chińskim. 

Dziś bardziej niż kiedykolwiek świat szuka odważnych przywódców na wszystkich szczeblach, aby przeciwdziałać zmianom środowiska i ochronie środowiska. Jestem zaszczycony pracą z prezydentem Pena Nieto w celu zapewnienia przyszłej żywotności życia morskiego w Zatoce Kalifornijskiej. To działanie stanowi krytyczny krok w kierunku zapewnienia, aby Zatoka była nadal żywa i produktywna, w szczególności dla gatunków zagrożonych wyginięciem takich jak na przykład Morświny Kalifornijskie - skomentował na swoim Instagramie Leonardo Dicaprio.

Leonardo DiCaprio wystosował do prezydenta Meksyku oficjalne oświadczenie, w którym nawołuje go, aby ten podjął kluczowe działania mające na celu zagwarantowanie, że Zatoka Kalifornijska nadal będzie tętniła życiem i produktywnością, w szczególności wśród gatunków zagrożonych wyginięciem.