Lili Reinhart zdobyła popularność dzięki serialowi Riverdale. 21-letnia aktorka zagrała w nim jedną z główną ról, wcielając się w Betty Cooper, inteligentną nastolatkę, która ma smykałkę do rozwiązywania zagadek kryminalnych. W produkcji jej chłopakiem jest Jughead Jones, grany przez Cole Sprouse'a, dla którego rola w Riverdale jest pierwszą od dłuższego czasu. Od kilku miesięcy nie ustawały spekulacje dotyczące tego, że Lili i Cole spotykają się również poza planem, aż w końcu aktorzy potwierdzili plotki o swoim związku pokazując się razem na Met Gali 2018. Wcześniej przed tym wydarzeniem przyłapano ich m.in. na pocałunkach w Paryżu. Obydwoje są idolami nastolatków, dlatego paparazzi nie opuszczają ich na krok. Kilka dni temu uchwycili parę pod jednym z klubów, gdzie bawili się z przyjaciółmi. Na jednym ze zdjęć aktorka ma wyraźnie zaokrąglony brzuszek. Kiedy fotografia trafiła do sieci, posypały się komentarze sugerujące, że Lili Reinhart jest w ciąży, a ona postanowiła odpowiedzieć na plotki.

21-latka dodała kilka postów na InstaStory na swoim oficjalnym koncie. Napisała, że nie jest w ciąży i jest jej przykro,że jedno z niekorzystnych zdjęć jej sylwetki wywołało lawinę spekulacji na ten temat. Lili zwróciła przy okazji uwagę na bardzo ważną rzecz. Wspomniała, że ciało kobiet przechodzi przez różne fazy, m.in. w fazie miesiączki. Na koniec dodała:

Moje ciało jest czymś, za co NIGDY nie zamierzam przepraszać. Moje ciało będzie się zmieniało. Tak samo jak Wasze. I to jest w porządku. Więc nie przywiązujmy zbyt dużej wagi do sylwetek obcych ludzi.