Autorem nowej serii GLÖDANDE jest światowej sławy artysta Walter Van BeirendonckTo kolejny projekt IKEA po udanej współpracy z londyńską projektantką odzieży męskiej Katie Eary i sukcesie kolekcji GILTIG, o której pisaliśmy tutaj >>>

Należący do antwerpskiej szóstki Van Beirendonck lubi wplatać historyczne i osobiste historie do swoich projektów. Jego prace określa się jako indywidualne i mocne, ale jednocześnie intymne. 

„Gdy zaczynałem pracę nad projektem IKEA, chciałem do tego podejść prawie jak do kolekcji mody. Zależało mi na tym, by zebrać mnóstwo inspiracji, wymyślić historie, przemyśleć pomysły, które mogłyby ewoluować w inne rzeczy. Chciałem opowiedzieć jakąś historię" – podkreśla Walter van Beirendonck.

Nowa seria GLÖDANDE obejmuje tkaniny, artykuły papiernicze, torby na zakupy, dywany, porcelanę oraz pościel. Kolekcja została zbudowana wokół historii o Wondermooi – pięciu stworzeniach zamieszkujących obłoki, których wyraziste charaktery przewijają się przez wszystkie produkty serii.

Seria jest dostępna od czerwca w sklepach IKEA w całej Polsce.