W skład kolekcji "JASSA" wchodzą meble, tekstylia i akcesoria zaprojektowane przez pięciu projektantów, którzy inspirowali się tradycjami projektowania z Azji Południowo-Wschodniej. Wszystkie produkty zostały wykonane ręcznie z naturalnych surowców.

O co chodzi w kolekcji "JASSA"?

"W JASSA chodzi o to, by się zrelaksować i dobrze bawić. Chodzi o spontaniczność, poczucie bliskości i delikatne naginanie zasad" - czytamy w oficjalnym komunikacie marki Ikea. 

W skład zespołu projektowego weszli: holenderski projektant Piet Hein Eek oraz etatowi projektanci IKEA - Nike Karlsson, Iina Vuorivirta oraz Paulin Machado. Całością prac kierowała i koordynowała Karin Gustavsson.

„W serii JASSA wykorzystujemy znajome przedmioty, takie jak produkty wyplatane ręcznie z naturalnych włókien oraz batikowe tekstylia. Przekształcamy je w coś nowego, ekscytującego" - tłumaczy Karin Gustavsson.

Meble w kolorze ziemi wykonane zostały ręcznie i można je łączyć prostszymi czarno-białymi tkaninami. Można też po prostu rozrzucić kilka poduszek JASSA w żywych kolorach na sofie, którą posiadamy od dawna. Bardziej kreatywni mogą stworzyć coś własnego, wykorzystując przycięte fabrycznie tkaniny.