Limonkowe paznokcie hybrydowe 

Większość z nas nie wyobraża sobie już manicure bez użycia lakieru hybrydowego. Ten rodzaj światłoutwardzalnego materiału sprawia, że stylizacja paznokci jest wyjątkowo estetyczna i przede wszystkim trwała – w przeciwieństwie do lakieru tradycyjnego, który ściera się i odpryskuje, hybrydy pozostają nienaruszone nawet przez kilka tygodni. Po wyborze metody stylizacji, pora na decyzję dotyczącą koloru lub wzoru, który ma znaleźć się na paznokciach – w tym sezonie szalenie modne są zielone i neonowe paznokcie, a prawdziwym hitem jest ich połączenie, czyli limonkowe paznokcie hybrydowe.

Kolor limonkowy, czyli intensywna, mocno nasycona zieleń z domieszką żółci, idealnie sprawdzi się latem. Po pierwsze, jest to odcień radosny i przyciągający uwagę, kojarzący się z orzeźwiającymi drinkami, po drugie, doskonale podkreśla opaleniznę i wysmukla palce. Kolor limonkowy pasuje do długiej płytki, ale świetnie wyglądają z nim też krótkie paznokcie. Ten soczysty kolor będzie świetnym dodatkiem do każdej, letniej stylizacji.


fot. Adobe Stock

Wzorki na paznokciach w kolorze limonki

Jedną z najchętniej wybieranych przez klientki salonów kosmetycznych stylizacją, są paznokcie ombre limonkowe. Efekt ombre to inaczej cieniowanie koloru na płytce. Ombre można wykonywać na jednym kolorze lakieru ale w kilku odcieniach, lub nawet w kontrastujących kolorach, delikatnie rozmywając przejście pomiędzy jednym, a drugim. Limonkowe paznokcie ombre to modna i lekko ekstrawagancka alternatywa dla popularnego baby boomera, albo klasycznego frencha. Do limonkowego ombre najlepiej sprawdzają się lakiery w kolorach zieleni albo żółci – dzięki temu gradient na paznokciach jest płynny i bardzo estetyczny. Odrobinę szaleństwa do manicure może wprowadzić natomiast użycie kontrastowego lakieru – w te wakacje na topie będzie połączenie limonki z brzoskwinią.
Propozycją dla minimalistek, zakochanych w żywym, limonkowym kolorze, są paznokcie w geometryczne lub abstrakcyjne wzorki. Połączenie białych i limonkowych esów floresów na płytce pokrytej lakierem transparentnym zobaczyć można na instagramowych profilach słynnych stylistek paznokci zza oceanu. 


fot. Adobe Stock

Paznokcie limonka z czarnym

Limonkę na paznokciach można też nieco zrównoważyć, zestawiając ją z kolorem czarnym. To bardzo popularna stylizacja, która może być wykonywana na różne sposoby. Pierwszym z nich jest wspomniane wcześniej ombre, czyli łagodne przejście pomiędzy soczystą limonką a czernią. Kolejnym, nieco mniej ekstrawaganckim, jest pomalowanie innym kolorem tylko jednej płytki – czarnym, jeśli chcemy, aby nasz manicure był radosny i żywy, lub limonkowym – jeśli chcemy dodać barwnego akcentu do eleganckiej, ciemnej stylizacji paznokci. Alternatywa? Połączenie limonki i bieli!


fot. Adobe Stock

Jak namalować limonkę na paznokciach?

Limonkowe paznokcie można potraktować też dosłownie i wybrać stylizację z wzorkami na płytce, które wiernie oddają wygląd tego owocu. Oczywiście, najwygodniej w takiej sytuacji jest oddać się w ręce profesjonalistki – doświadczone stylistki paznokci potrafią stworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Limonkę na paznokciach można namalować też samodzielnie – należy jednak zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, takich jak cienki, precyzyjny pędzelek oraz sondę do zdobienia. Oto jak namalować limonkę na paznokciach krok po kroku:

  • przygotuj płytkę: spiłuj do wybranego kształtu i nałóż bezbarwną bazę
  • lakierem w kolorze ciemnej zieleni narysuj na płytce okrąg, lub półksiężyc (w zależności od tego, jak duży ma być “plaster” limonki)
  • wypełnij namalowany kształt lakierem w kolorze limonki
  • za pomocą sondy, umieść kropkę białego lakieru na środku plastra malowanej limonki
  • za pomocą pędzelka, białym lakierem namaluj linie, które łączą kropkę z okręgiem – w ten sposób dzielimy limonkę na cząstki
  • za pomocą sondy zaokrąglij kształt powstałych cząstek 
  • nałóż na paznokcie top coat lub utwardzacz 

Jeśli nie masz wystarczających zdolności manualnych, mamy dobrą wiadomość – w drogeriach i sklepach z akcesoriami do manicure, znajdziesz specjalne naklejki, które imitują misternie wykonany wzorek – w ten sposób łatwo i konieczności posiadania specjalistycznych akcesoriów, wykonasz paznokcie arbuzy, limonki, cytryny czy równie modne wisienki. Naklejkę wystarczy wyciąć i przymocować do płytki przy pomocy bazy i oczywiście zabezpieczyć top coatem.