Lisa Marie Presley nie żyje

Tragiczne wieści z Hollywood. Lisa Marie Presley nie żyje. Sławna amerykańska piosenkarka i songwriterka, której ojcem był legendarny wokalista Elvis Presley, zmarła 12 stycznia w wieku zaledwie 54 lat. Informację o śmierci jedynego dziecka króla rock'n'rolla potwierdziła jej matka, Priscilla Presley, w oświadczeniu przekazanym magazynowi „People”.

Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie – pisze Priscilla Presley.

Była najbardziej żarliwą, silną i kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w czasie, gdy próbujemy uporać się z tą głęboką stratą. Dziękuję za miłość i modlitwy. W tej chwili nie będzie więcej komentarzy – czytamy w oświadczeniu.

Jaka była przyczyna śmierci córki Elvisa Presleya?

Lisa Marie Presley w czwartek nad ranem trafiła do szpitala. Krótko wcześniej do jej domu w kalifornijskim Calabasas wezwano ratowników medycznych w związku z możliwym zatrzymaniem akcji serca. Jak donoszą media zza oceanu, gwiazda podobno odzyskała puls zanim znalazła się w ambulansie. Jej stan zaczął się jednak pogarszać. Wykonawczyni przebojów „Shine” i „I Love You Because” znalazła się na ostrym dyżurze zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak pojawiła się na uroczystej gali rozdania Złotych Globów w Los Angeles. Lekarzom niestety nie udało się jej uratować.

Lisa Marie Presley prywatnie

Lisa Marie Presley urodziła się 1 lutego 1968 roku w Memphis w stanie Tennessee. Była czterokrotnie zamężna. W 1988 roku wzięła ślub z pochodzącym z Chicago muzykiem, Dannym Keoughiem. Mieli dwoje wspólnych dzieci: córkę Riley Keough (ur. 1989) oraz syna Benjamina Storma (ur. 1992), który zmarł tragicznie w lipcu 2020 roku. 

Lisa Marie i Danny rozstali się w 1994 roku. 20 dni po rozwodzie z pierwszym mężem artystka poślubiła Michaela Jacksona. Jej małżeństwo z królem popu trwało niecałe dwa lata. W 2002 roku jedyna córka Elvisa Presleya wyszła za mąż za znanego hollywoodzkiego aktora Nicolasa Cage'a. Ten związek także nie przetrwał próby czasu. W 2004 roku formalnie nie byli już parą.

Dwa lata po uzyskaniu kolejnego rozwodu Lisa Marie wzięła ślub ze swoim gitarzystą i producentem Michaelem Lockwoodem. 7 października 2008 roku na świat przyszły ich dwie córki, bliźniaczki Harper Vivienne Ann Lockwood i Finley Aaron Love Lockwood. W 2016 roku, po 10 latach małżeństwa, Lisa Marie wniosła pozew o rozwód. Sfinalizowano go dopiero w 2021 roku.

 

Zobacz także: