Pierwsze zestawienie 100 najbogatszych gwiazd showbiznesu według magazynu Forbes pojawiło się w 1999 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się wtedy amerykański producent muzyczny Diddy, który po prawie 20 latach powrócił na szczyt listy. Tym razem jednak jako Sean Combs (tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko artysty występującego do tej pory pod takimi pseudonimami jak Puff Daddy, P. Diddy, Puffy, Diddy). W ciągu ostatnich 12 miesięcy artysta zgromadził na swoim koncie 130 milionów dolarów, a wszystko za sprawą trasy koncertowej Bad Boy Family Reunion Tour, a także kontraktowi na promocję wódki Ciroc i sprzedaży 1/3 udziałów w firmie odzieżowej Sean John. 

Na drugim miejscu uplasowała się Beyoncé Knowles, która 105 milionów dolarów zarobiła przede wszystkim dzięki trasie koncertowej Formation, a także płycie Lemonade - to był jej szósty album, który znalazł się na szczycie najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Artystka posiada także udziały w serwisie streamingowym Tidal. 

Miejsce na podium rankingu 100 najbogatszych gwiazd showbiznesu przygotowanego przez magazyn Forbes zamyka J.K. Rowling. Autorka książek o Harrym Potterze na przełomie ostatnich 12 miesięcy zasiliła swoje konto o dodatkowe 95 milionów dolarów. Wszystko za sprawą powieści zatytułowanej Harry Potter i przeklęte dziecko - książka była bestsellerem w 2016 roku i sprzedała się w nakładzie cztery i pół miliona egzemplarzy. 

 

"I'll never be scared to fail as long as my success overshadows it." — @theweeknd #ForbesTakeover

Post udostępniony przez Forbes (@forbes) 12 Cze, 2017 o 3:03 PDT

W pierwszej dziesiątce poza wyżej wymienionymi znaleźli się także Drake (94 miliony dolarów dochodu), Cristiano Ronaldo (93 miliony dolarów dochodu), The Weeknd (92 miliony dolarów dochodu), Howard Stern (90 milionów dolarów dochodu), Coldplay (88 milinów dolarów), James Patterson (87 miliony dolarów dochodu), LeBron James (86 miliony dolarów dochodu). 

Sporym zaskoczeniem (nawet dla samej zainteresowanej) jest wysoka pozycja Kylie Jenner w rankingu 100 najbogatszych gwiazd showbiznesu. W ciągu roku gwiazda social mediów zarobiła 41 milionów dolarów i w ten sposób została najmłodszą osobą na liście najbogatszych celebrytów. 

Na okładce magazynu Forbes poświęconego liście najbogatszych gwiazd showbiznesu znalazł się The Weeknd. Artysta, który w ciągu zaledwie kilku lat został jednym z najbogatszych muzyków na świecie i w ciągu roku dorobił się 92 milionów dolarów. Wszystko za sprawą serwisu streamingowego Spotify, który 5 lat temu wszedł na rynek muzyczny. Wiele osób nie wierzyło, że będzie można zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze, ale dziś niedowiarki plują sobie w brodę. Od tego czasu wiele zmieniło się w tym temacie. Aktualnie transmisja strumieniowa jest dominującą platformą konsumpcji muzyki i bardzo szybko rośnie - 76% z roku na rok. The Weeknd najwidoczniej ma nosa do interesów.