Za nami jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w roku, czyli rozdanie nagród Grammy 2023. Odbyło się ono 5 lutego wieczorem (zgodnie z polskim czasem nad ranem 6 lutego) w Los Angeles. Jedną z nagrodzonych gwiazd była Lizzo, która jak zwykle nie zawiodła: jej przemowa poruszyła wszystkich. 

Grammy 2023: Lizzo z nagrodą za Nagranie Roku

34-letnia Lizzo zdobyła nagrodę w kategorii Nagranie Roku za rewelacyjny utwór „About Damn Time” podczas rozdania nagród Grammy 2023. Artystka była szczerze poruszona i zszokowana wygraną. Odbierając statuetkę z rąk Chrisa Martina z Coldplay, powiedziała ze sceny wiele ważnych słów. Ale najpierw zaczęła w swoim stylu, z humorem, mimo wzruszenia. 

Ja i Adele dobrze się bawimy, kibicując naszym przyjaciołom. To niesamowita noc, to takie nieoczekiwane – skomentowała przyznanie jej Grammy.

fot. Getty Images

Grammy 2023: poruszająca przemowa Lizzo 

Lizzo po pierwsze zadedykowała swoją nagrodę nieżyjącemu artyście Prince'owi (zmarł w 2016 roku). Kiedy straciliśmy Prince’a, postanowiłam poświęcić swoje życie tworzeniu pozytywnej muzyki – przyznała. Dodała też, że wówczas niestety tego typu muzyka, muzyka poprawiająca samopoczucie, nie była głównym nurtem. Czułam się w związku z tym bardzo nierozumiana – wyznała Lizzo.

Pozostałam mimo wszystko wierna sobie, ponieważ chciałam uczynić świat lepszym miejscem. Musiałam więc być tą zmianą – powiedziała Lizzo. – A teraz rozglądam się wokół i masa piosenek jest o kochaniu naszego ciała i czuciu się komfortowo w swojej skórze, czuciu się cholernie dobrze i jestem po prostu dumna, że jestem tego częścią, ponieważ na świecie jest i tak dużo ciemności, strasznych rzeczy – stwierdziła.

Następnie wokalistka kontynuowała swoją przemowę o mocy akceptacji, trzymaniu się swoich marzeń i byciu wierną sobie. A pokazywane na przebitkach gwiazdy, między innymi Taylor Swift czy Beyoncé, wstały ze swoich miejsc i kiwały głowami za każdym słowem Lizzo. W końcu poprosiła, by wziąć z niej przykład, kiedy czujemy, że odstajemy, nie pasujemy, jesteśmy nierozumiani.

Pozostań wierna sobie. Obiecuję ci, że przyciągniesz do siebie ludzi, którzy w ciebie uwierzą i będą cię wspierać – powiedziała z pełnym przekonaniem Lizzo.

Następnie gorąco podziękowała swoim producentom, swojemu całemu teamowi i rodzinie oraz chłopakowi (z którym dzień wcześniej zadebiutowała na imprezie przed Grammy) za to, że są z nią, że w nią wierzą i pozwalają się realizować. Ale na tym nie poprzestała.

fot. Getty Images

Zobacz także:

Lizzo nawiązała również do tego, jak w piątej klasie opuściła szkołę, żeby zobaczyć występ Beyoncé, która była dla niej inspiracją. Zmieniłaś moje życie – zwróciła się do Beyoncé. Śpiewałaś gospel w taki sposób, że poczułam się niesamowicie. Chciałam, aby ludzie czuli się w ten sposób dzięki mojej muzyce. Bardzo ci dziękuję.

Jesteś artystką naszego życia – zakończyła swoje podziękowania dla Beyoncé totalnie już wzruszona.

fot. Getty Images

Po chwili jednak zaczęła już radośnie skakać i krzyczeć: Wygrałam pieprzoną Grammy. A publiczność klaskała i wiwatowała na stojąco. 

fot. Getty Images

Na koniec prowadzący galę Trevor Noah stwierdził, że Lizzo powinna dostać również nagrodę Grammy za najlepsze przemówienie! Absolutnie się zgadzamy. Całą przemowę Lizzo i reakcje gwiazd na jej słowa możecie zobaczyć w wideo poniżej.