Łódzki Fashion Philosophy Fashion Week Poland już za nami. To tam, 17 kwietnia o godzinie 20 na wybiegu Designer Avenue, miał miejsce pokaz kolekcji Jacob Birge Vision na jesień-zimę 2015. W tym samym dniu premierowo Kuba zaprezentował linię Basic online. Kolekcja jest uzupełnieniem linii high fashion po raz pierwszy zaprezentowanej w lutym tego roku w Warszawie. To pierwsza kolekcja Kuby po zwycięskim finale polskiej edycji talent show dla projektantów Project Runway. Druga edycja programu trwa! Oglądajcie show w TVN w każdą środę o 21.30.

Zdjęcia z pokazu Jacob Birge Vision na sezon jesień-zima 2015/16 możecie zobaczyć tu.

JACOB Birge Vision wiosna-lato 2015 to streetwear'owy wariant dla fanek projektanta. W odróżnieniu do seksownych, pokazujących ciało bandażowych minisukienek, te ubrania mogą nosić na co dzień dziewczyny o silnym temperamencie, ale niekoniecznie idealnej sylwetce. Kuba projektuje z myślą o kobiecie, która jest charyzmatyczna, wyrazista i lubi być w centrum uwagi. To "miejskie zwierze i cool laska z korporacji".

W linii basic znajdziecie wygodne ubrania z efektem wow. Kolekcja zawiera przede wszystkim dzikie, zwierzęce (zebra i leopard) nadruki w monochromatycznych barwach i modernistyczne motywy z detalami w odcieniach czerwieni i turkusu. Jacob Birge lansuje plisowane spódnice, t-shirty, bluzy o geometrycznej konstrukcji, bermudy i luźne minispódnice. Popisowy look tej kolekcji to odważny zestaw zebra plus pantera. Dobra alternatywa dla szarej, nudnej dresówki.

 

Kredyty:

Modelki: Maja Bezpalko,Olga Radwan/ Mango Models
Zdjęcia: Paweł Wyląg Photography
Make-up: Marta Gąska Make up /Ewelina Sztamm
Włosy: DAWID KRYNICKI
Asystent: Dastin Poraziński

 

kamila wagner