"Love Island. Wyspa Miłości" to aktualnie jeden z najpopularniejszych formatów w ofercie Polsatu. Zarówno pierwsza, jak i zakończona niedawno druga edycja show, cieszyły się dużym zainteresowaniem telewidzów. Mimo ogromnej sympatii do uczestników, wielu fanów programu zastanawia się jednak, czy program jest ustawiony. Finalista drugiego sezonu show, Igor Łubkowski, postanowił rozwiać wszelkie możliwości.

Czy program "Love Island" jest wyreżyserowany?

Igor Łubkowski sam poruszył temat autentyczności show podczas wywiadu, którego udzielił Gala.pl razem ze swoją poznaną w programie partnerką, Magdaleną Karwacką.

Gdy zapytaliśmy finałową parę, co najbardziej zaskoczyło ją na planie "Wyspy Miłości", 22-latek wyznał, że nie spodziewał się, że będzie miał tam aż taką swobodę. Szczerze przyznaje, że zanim sam wystąpił w "Love Island", uważał, że tego typu programu są w jakimś stopniu ustawione.

Zastanawiałem się więc, czy to ["Love Island" - przyp. red.] jest sztuczne, czy prawdziwe. A tak przekonałem, się, że po prostu jesteśmy tam sobą i nie ma w programie żadnych elementów ustawionych. Dla mnie akurat to było dziwne, bo zawsze byłem przekonany, że jest inaczej - powiedział.

- Miałem paru znajomych, którzy byli w angielskiej edycji i mówili mi, że to nie jest ustawione, ale nigdy nie byłem pewny. Zawsze myślałem, że tak mówią z racji kontraktu - wyznał.

- To prawdziwe życie po prostu ze znajomymi w willi w Hiszpanii - dodał.

- Tak trochę jak na koloniach - podsumowała Magda.

O tym, w jakim stopniu produkcja "Love Island" ingeruje w przebieg programu tłumaczyła również już jakiś czas temu Karolina Gilon. Podczas jednego z instagramowych live'ów prowadząca potwierdziła, że podczas nagrań w Hiszpanii faktycznie obecny jest reżyser. Nowa gwiazda Polsatu zapewnia jednak, że w żadnym stopniu nie decyduje on o czymkolwiek, do czego dochodzi między uczestnikami show.

Elementem, na który ekipa show ma bezpośredni wpływ, są jedynie zabawy, zadania i inne randki, które urozmaicają uczestnikom czas spędzany w willi. To, jak się podczas nich zachowują, zależy jednak już tylko od nich samych.

Cały wywiad Roberta Choińskiego z Magdą i Igorem z "Love Island" możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TEŻ: Igor Łubkowski - kim jest uczestnik Love Island 2? Sprawdź, co o nim wiemy!