Coraz częściej rezygnujemy ze spożywania mleka krowiego na rzecz jego roślinnych zamienników. Na rynku dostępne są m.in. napoje sojowe, kokosowe, owsiane i orkiszowe. Jednak konsumenci najchętniej sięgają po mleko migdałowe. Jest nieco słodkie, ale niskokaloryczne. Do tego zawiera mnóstwo witamin - D, E, B2 i B12. Ma tylko jedną (ale bardzo poważną) wadę. Mleko migdałowe, a właściwie proces jego produkcji ma destrukcyjny wpływ na środowisko. W ubiegłym roku wyginęły przez nią miliardy pszczół.

Mleko migdałowe a środowisko. Przez produkcję roślinnego napoju giną pszczoły!

Ostatnio The Guardian opublikował reportaż o pszczołach, które masowo giną w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje opiniotwórczy portal, w ciągu ubiegłej zimy wyginęło ponad 50 miliardów pszczół. Dane są przerażające! Profesjonalni pszczelarze przyznają, że każdego roku tracą przynajmniej 30 procent pszczół, które… zapylają plantacje migdałowców. Dennis Arp, czyli bohater reportażu The Guardian, przyznał, że od października stracił (aż!) 150 uli. Jego pszczoły zaczęły chorować, a następnie masowo umierać. Dlaczego tak się dzieje? Otóż pszczoły są bardzo wrażliwe na pestycydy, które wykorzystuje się na plantacjach migdałowców. Te stosowane są w niewyobrażalnych ilościach!

Książki o pszczołach, które są ciekawsze, niż sądzicie! >>>

Mamy świadomość tego, że niektórym z was może być ciężko zrezygnować z kupowania i spożywania mleka migdałowego. Szczególnie, gdy wybieracie ten napój ze względu na jego smak. Jednak biorąc pod uwagę  dobro naszej planety, warto sięgnąć po alternatywy mleka migdałowego. Jesteśmy przekonane, że inne napoje roślinne też wam posmakują!