Kiedy w 2015 roku Alessandro Michele zajmował stanowisko dyrektora kreatywnego w Gucci, zapowiadał, że ma zamiar przeprowadzić małą rewolucję we włoskim domu mody. I projektant, wcześniej odpowiedzialny za akcesoria założonego we Florencji brandu, bynajmniej nie rzucał słów na wiatr. Już jego pierwsza kolekcja, którą przygotował w błyskawicznym tempie, zupełnie różniła się od tego, do czego przyzwyczaiła nas Frida Giannini, poprzednia projektantka Gucci.

Michele skutecznie zaczął przenosić nas swoimi projektami do przeszłości, nie rezygnując jednak z tego, co adekwatne dla współczesności. Wprowadził możliwość personalizacji kurtek, torebek, wypuścił T-shirty, na punkcie których oszalała blogosfera, a także zdecydował się na pierwszą wnętrzarską linię, która do sprzedaży trafi we wrześniu tego roku.

Zobacz także: Gucci Décor - pierwsza wnętrzarska kolekcja włoskiego domu mody >>>

Zanim jednak będziemy mogli zafundować sobie krzesło lub poduszkę utrzymane w estetyce charakterystycznej dla kolekcji Michele, już teraz możecie zaopatrzyć się w inną nowość Gucci, idealną w czasie wakacyjnych wyjazdów, które większość z nas ma już zaplanowane bądź właśnie planuje. To Gucci Places, czyli podróżnicza aplikacja sygnowana przez florencką markę, rekomendująca miejsca na całym świecie, które dyrektor kreatywny Gucci uznaje za szczególnie inspirujące i ważne.

Darmowa aplikacja raz na jakiś czas będzie podsuwać Wam nowe miejsca z dokładnymi opisami przygotowanymi przez samego Michele. Jeżeli pozwolicie aplikacji wysyłać Wam powiadomienia, poinformuje Was, czy aktualnie znajdujecie się w pobliżu któregoś z rekomendowanych przez projektanta miejsc. Na przykład posiadłości Derbyshire Chatsworth House w Anglii, gdzie odbył się pokaz kolekcji Gucci Cruise 2017, a obecnie można obejrzeć wystawę poświęconą modzie.