Jeżeli istnieje praca marzeń, to wygląda właśnie tak! Empik ruszył z rekrutacją na stanowisko oficjalnego testera najnowszych planszówek i łamigłówek. Dlatego jeżeli jesteś fanem lub fanką analogowych gier, lubisz rywalizację i chętnie podejmujesz nowe wyzwania masz spore szanse w tym nietypowym naborze. Wydawca szuka aż 150 osób!

Co trzeba zrobić, by zostać testerem gier? Wystarczy, że wyślecie wiadomość na adres gramy@empik.com, w której podacie rozwiązanie krótkiej łamigłówki (zadanie znajdziecie w galerii powyżej), swoje podstawowe dane jak imię, nazwisko, numer kontaktowy oraz minimum jeden link (Empik sugeruje, że może być to strona lub profil w mediach społecznościowych), w którym pokażecie swoją opublikowaną wcześniej recenzję dowolnej gry. Co ważne, testerem może zostać każdy, kto pasjonuje się grami analogowymi. Warunkiem jest jednak prowadzenie publicznego profilu w jednym z kanałów społecznościowych (Instagram lub Facebook), gdzie dzielicie się swoim zainteresowaniem planszówkami lub łamigłówkami. Jak czytamy w informacji prasowej: „Do udziału w rekrutacji na testera zaproszone są także osoby prowadzące blogi poświęcone łamigłówkom i planszówkom oraz innym sposobom na ciekawe, wartościowe spędzanie wolnego czasu”. Na Wasze zgłoszenia Empik czeka do 10 grudnia, a wysłanie swojej kandydatury jest całkowicie bezpłatne.

Monopoly dla Millenialsów to najlepsza wersja tej kultowej gry! Wcale nie chodzi o kupowanie nieruchomości

Jak wygląda testowanie takich gier? Przede wszystkim wymaga rozegrania testowej partii z rodziną lub przyjaciółmi, by dokładnie poznać możliwości danej planszówki. Będą to gry dla dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia o różnym stopniu trudności. Wśród nich znajdziemyAvocado Smash!, gdzie liczy się refleks i spostrzegawczość, Sumo Slam! (gra zręcznościowa polegająca na rzucaniu zawodnikami sumo tak, aby zatrzymali się w jak najlepiej punktującym układzie i nie wypadli poza ring), a także Nie przeszkadzać, która wymaga od graczy podejmowania decyzji, co by zrobili w zilustrowanej na karcie sytuacji za zamkniętymi drzwiami. To jednak nie koniec, ponieważ Empik oferuje jeszcze Caffeine Hit! do testów, grę w której zawodnicy muszą zrobić „sałatkę punktową” zbierając karty z różnymi napojami i obniżając punktację przeciwnikom. Wśród produktów do przetestowania jest także Wielki test z łamigłówek, Nope!, Zestaw najwspanialszych gier z całego świata, które są wyzwaniem zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Zobacz także: Najlepsze gry planszowe. Oto planszówki, w które musicie zagrać jesienią i zimą 2019