To jasne, że pewność siebie można namalować. Bo o ile fajnie jest wyglądać super młodo, w niektórych sytuacjach to nie pomaga. Jeśli ma się odpowiedzialną pracę i nikt nie chce cię słuchać, bo myśli, że jesteś wieczną stażystką. Albo nie możesz wyegzekwować swoich praw, bo jesteś „dzieciakiem”. No, słabo.

Klaudia Jóźwiak, makijażystka marki Maybelline, podpowiada jak "dorysować" sobie nieco lat i sporo powagi. Za te 5 rad być może jej podziękujesz, kiedy ludzie zaczną traktować cię poważnie.  

Postaw na cięższy make up

Taki na pewno doda ci powagi. Pierwszym dodającym lat elementem w makijażu jest mocne konturowanie twarzy, które wykonujemy pod kością policzkową w stronę kącika ust – doradza Klaudia. W charakteryzacji to zawsze pierwszy trik, który daje wrażenie efektu grawitacji oraz wyszczuplenia na twarzy. Ten typ wyszczuplenia twarzy kojarzy się zawsze z pewną ostrością charakteru, a wiadomo, trochę o to chodzi.

Podkreśl brwi

Mocniej zaznaczone włoski dodają przede wszystkim wyrazistości, ale też większej powagi w naszym wyglądzie. Ja często korzystam z mojego ulubieńca, którym jest kredka Express Brow Ultra Slim od Maybelline NY – podpowiada Klaudia.

Wybierz szminkę w intensywnym odcieniu

Najlepiej czerwoną, ciemnobrązową, ale sprawdzi się też matowy nude. Te kolory sprawią, że będziemy wyglądać bardziej dojrzale. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie pomadki, możemy sięgnąć po szminki w macie (np. moją ulubioną Super Stay Vinyl Ink od Maybelline NY w kolorze Cheeky lub Peachy).

Zrób mocniejszy makijaż oka

Klasyczne smoky eye to świetny wybór. Sprawi, że wyglądamy elegancko i glamour. Alternatywą (moją ulubioną) jest cieniowanie oka za pomocą roztarcia kreski wzdłuż linii rzęs.

Stosuj mniej rozświetlacza, a więcej różu

Wszystkie kochamy rozświetlacze, bo są dla twarzy jak wakacje. Ale róż, którym możemy ładnie wykonturować policzki, nadaje rysom profesjonalny, lekko urzędowy wygląd. Matowy i nałożony pod wyszczuplającym twarz kątem — dodaje plus 5 lat ;-)  Na szczęście to w stu procentach odwracalne.

Zobacz także: