Kinny Zimmer ma na swoim koncie dopiero kilka singli, ale już teraz nazywany jest jedną z największych sensacji polskiej rap sceny ostatnich lat. Trudno się jednak temu dziwić. Jego megahit „Rozmazana kreska” bije obecnie rekordy popularności we wszystkich serwisach muzycznych. Pod względem miesięcznej liczby słuchaczy młody artysta przegonił w styczniu na Spotify takie gwiazdy jak Daria Zawiałow, Reto, SzpakuPaluch, Julia Wieniawa i Pezet. Czas najwyższy poznać go bliżej.

Kinny Zimmer – początki kariery

Kinny Zimmer zadebiutował w czerwcu 2020 roku. Jego pierwszy singiel zatytułowany „Jadę nocą na Mazurach” pojawił się na kanale wytwórni GUGU. Jej założyciel, wspomniany już wcześniej raper Szpaku, postanowił ułatwić start swojemu podopiecznemu. W tym celu dograł do jego kawałka swoją symboliczną partię wokalną, aby, jak podejrzewamy, początkujący wykonawca skorzystał z jego świetnych zasięgów na platformach streamingowych. Plan się powiódł. Debiutancki utwór Zimmera odbił się sporym echem wśród fanek i fanów polskiego hip-hopu, a sam raper zaczął w ekspresowym tempie zdobywać rzeszę wiernych słuchaczy. 

Pandemiczny 2020 rok zaowocował jeszcze cieszącymi się umiarkowaną popularnością, ale za to bardzo świeżymi i intrygującymi kawałkami „IKEA” i „Po jabłkach”. Nagły przyrost odtworzeni i wyświetleń Kinny odnotował jednak już krótko później dzięki współpracy z innym młodym raperem, Alanem. Ich „Bonfire” narobiło na tyle szumu, że Kinnym zainteresowała się w końcu duża wytwórnia hip-hopowa SBM Label. Zimmer został gwiazdą czwartej edycji ich akcji SBM Starter, mającej na celu promocję utalentowanych, młodych raperów. W jej ramach ukazały się single „Jazda” oraz właśnie „Rozmazana kreska”, która rozpoczęła zupełnie nowy etap w jego karierze. Warto dodać, że Kinny sam wyreżyserował i zmontował towarzyszący przebojowi klip, a także dobrał swoje stylizacje, w których pojawia się w teledysku.

Kinny Zimmer rozpoczął 2022 roku od bardzo mocnego uderzenia w postaci własnej wersji legendarnego już kawałka z repertuaru Quebonafide pt. „Benz-Dealer”. Jak utwór trafił w ręce młodego rapera? Możecie się zdziwić. Producent utworu, znany pod pseudonimem Forxst, wystawił jego pierwszą wersję na sprzedaż w postaci... tokena NFT. Hit został zakupiony za 3 Ethereum, czyli na tamten moment równowartość około 53 tysięcy złotych. Jak się później okazało, utwór nabyła wytwórnia SBM Label. Pozostałej części tej historii możecie się już domyślić.

Kim jest Kinny Zimmer?

Sam Kinny Zimmer wyraźnie bierze przykład ze swoich starszych kolegów z branży i roztacza wokół siebie aurę niedopowiedzenia i tajemniczości. O jego życiu prywatnym nie wiadomo więc zbyt wiele. Z nieoficjalnych informacji, do których udało się dotrzeć mediom wynika, że Kinny Zimmer  tak naprawdę nazywa się Wiktor Jakowski i najprawdopodobniej urodził się w 1999 roku. W tym roku kończy więc 23 lata.

Kinny Zimmer kiedyś i dziś

Ostatnio artysta postanowił częściowo zaspokoić ciekawość swoich obserwatorów w mediach społecznościowych i pokazał na swoim oficjalnym profilu na Instagramie (znajdziecie go tam pod nazwą @kinnyzimmer) niepublikowane wcześniej zdjęcie z 2018 roku. Nie miał wtedy jeszcze swojej platynowej grzywki. Fotkę znajdziecie w naszej galerii.

Myślicie, że Kinny Zimmer na dłużej zagrzeje miejsce na polskiej scenie muzycznej?

Zobacz także: