Pierwsze wydanie amerykańskiego Playboya pojawiło się na rynku w 1953 roku. Magazyn, który stworzono z myślą o mężczyznach, szybko został uznany za symbol rewolucji seksualnej. Na przestrzeni ostatnich lat Playboy zdobywał kolejnych fanów, jak i przeciwników. Aktualnie uważany jest za legendarne pismo (nie tylko) dla facetów. Dzisiaj do mediów trafiła informacja, według której podjęto decyzję o zamknięciu amerykańskiego magazynu drukowanego. Wywołało to niemałe poruszenie - dla niektórych czytelników decyzja ta oznacza koniec pewnej epoki. 

Magazyn Playboy znika z rynku po 66 latach!

Cen Kohn, czyli obecny prezes Playboy Enterprises, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że magazyn znika z amerykańskiego rynku wydawniczego. Decyzja ta została podjęta ze względu na problemy finansowe firmy. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jedynie ją przyspieszyła.

Ostatnie wydanie drukowanego Playboya trafi do kiosków i punktów dystrybucji prasy w USA wiosną 2020 roku – niestety nie podano dokładnej daty. Jak mówi Cen Kohn, zostanie on przekształcony w produkt internetowy. To znaczy, że Playboya wciąż będzie można czytać online. Co więcej, wydawnictwo ma w planach stworzenie specjalnych numerów drukowanych, które będą pojawiać się na rynku okazjonalnie.

Jared Leto zagra założyciela „Playboya” >>>