Magdalena Ogórek poczuła się urażona słowami Kingi Rusin i teraz... grozi jej sądem. „Jeśli nie przeprosi do jutra, dostanie pozew” – zadeklarowała gwiazda TVP. O co poszło? Już wyjaśniamy.

Co powiedziała Kinga Rusin, że Magdalena Ogórek straszy ją sądem?

Wszystko zaczęło się od postu, który Kinga Rusin opublikowała wczoraj na swoim Instagramie. Na pozór wakacyjny wpis (na zdjęciu gwiazda ubrana jest w spódnicę z falbanami, odsłaniający brzuch top w tym samym stylu i przeciwsłoneczne okulary) odnosił się jednak do obecnej sytuacji politycznej, a konkretnie nagonkę rządu na stację TVN i planowaną ustawą, mającą ograniczyć działalność stacji, z którą przez lata związana była dziennikarka. Kinga Rusin nie przebierała w słowach. „Lato w pełni” – zaczęła niewinnie, ale potem nie szczędziła słów krytyki partii rządzącej i jej zwolennikom.

 „PS. Pisowscy czynownicy i reżimowe kreatury: Jakimowicze i Ogórki, aż się ślinią z podniecenia patrząc na atak na TVN. Mówią publicznie o dziennikarzach wolnych mediów per „szmaciarze” i zarzucają im przyjmowanie srebrników od „obcego kapitału”. Marzy im się PRL, marzy im się polska Białoruś bez wolnych mediów. 
Wasze niedoczekanie, funkcjonariusze opłacani z naszych, podatników, pieniędzy! Nie uda się wam zniszczyć niezależnego dziennikarstwa i przejąć niezależnej telewizji! TVN nie przestanie nadawać i żaden pachołek władzy nie poprowadzi ani Uwagi ani Faktów! A koniec dyktatury ciemniaków, kłamców i przestępców nadejdzie szybciej niż myślicie! 
Wydawało wam się, że wszystko możecie i każdy wał przejdzie. Że skoro wyrządziliście już tyle zła i podłości, zniszczyliście już Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy, a Unia ciągle z wami «gada», to możecie «jechać dalej»!
I tak pojawił się wasz mokry sen, żeby sobie w ogóle to wszystko przejąć. Po prostu, któregoś dnia, postanowiliście ukraść największemu mocarstwu jego największą inwestycję w Polsce. Tak na rympał, w środku wakacji, gdy cały świat na to patrzy! 
Jesteście śmieszni i żałośni. Nic z tego nie wyjdzie! I to nie tylko ze względu na determinację bezwzględnej większości Polaków, która NIE głosowała na PiS, o czym wie i UE i Ameryka. 
Instrumenty prawne i ekonomiczne pozostające w rękach USA i Europy są bezwzględne. 
I posłużą do obrony. 
Możecie więc sobie przegłosowywać tę swoją ustawę z kłamliwym uzasadnieniem!
Nie damy wam wciągnąć nas z powrotem na wschód, zniszczyć ciężkiej pracy i marzeń milionów Polaków! 
Zdemolowaliście demokratyczne instytucje prawa, przejęliście publiczne, czyli należące do nas wszystkich, media i zrobiliście z nich swoją obrzydliwą, propagandową tubę. A teraz chcecie mieć następną. Żeby już nikt nigdy nie dowiedział się o waszych bezeceństwach, złodziejstwie, kłamstwach, przewałach i ewidentnych już teraz planach przesunięcia nas w orbitę «wielkiego brata ze wschodu». WASZE NIEDOCZEKANIE!” – napisała. 

Magdalena Ogórek grozi pozwem Kindze Rusin – Co się stało?

Na reakcję Magdaleny Ogórek nie trzeba było czekać długo. Gwiazda TVP poczuła się urażona słowami byłej dziennikarki konkurencyjnej stacji. I postanowiła jej odpowiedzieć na Twitterze. Ogórek grozi Rusin sądem. „Przekażcie Kindze Rusin, że ma czas do jutra, by przeprosić za swoje oszczerstwa – nie wypowiedziałam słów, które mi przypisała. Jeśli tego nie zrobi, w poniedziałek dostanie pozew” – napisała. Najlepiej zresztą zobaczcie sami:

Czy rzeczywiście skończy się w sądzie? Czas pokaże. Na razie Kinga Rusin nie odpowiedziała.