Ziołolecznictwo to sztuka, którą do perfekcji opanowali Słowianie i... jest ona kultywowana po dziś dzień. Przed laty medycyna opierała się głównie na naturalnych metodach i nie ma powodu, by z jej dobrodziejstw nie korzystać także współcześnie. Trzeba tylko wiedzieć, co i jak. Do ziół uciekano się najczęściej w przypadku różnych infekcji, zakażeń, obrzęków i wielu, wielu innych dolegliwości. Przygotowywano napary na problemy żołądkowe. Robiono okłady na rany, itd. Ta forma radzenia sobie z problemami zdrowotnymi przetrwała do dziś, ponieważ po prostu była i jest skuteczna. Ale zioła mają nie tylko właściwości lecznicze. Potrafią znacznie więcej, choć niektórym może się to wydawać nieco kontrowersyjne. Wierzono bowiem, że mają magiczną moc, używano ich więc jako pewnego rodzaju amuletów. Do tej pory zresztą niektórzy ludzie za pomocą ziół przygotowują rytuały, które mają otoczyć ich i ich najbliższych specjalną opieką albo obdarzyć konkretną mocą. Chcecie wiedzieć, co konkretnie potrafią? Wyjaśniamy, a wy sami i same ocenicie czy w to wierzyć czy nie.

Magiczne zioła ochronne

Jest wiele ziół, które mają właściwości ochronne, jednak każde z nich strzeże nas przed czymś innym. Rytuały z udziałem magicznych ziół zazwyczaj polegają na ich paleniu i dymieniu szusem z konkretnej rośliny. Czasami używa się kadzideł i wypowiada słowa, które mają za zadanie przywołać energię ziół. Niektórzy specjaliści w tej dziedzinie sugerują, aby zdać się na własną intuicję jeżeli chodzi o sposób użycia roślin. Można bowiem nie tylko stosować okadzanie, ale i trzymać daną roślinę przy sobie lub w miejscu, w którym się przebywa albo zastosować każdą inną metodę, która według indywidualnych preferencji i przeczucia będzie odpowiednia.


fot. Getty Images

Oto magiczne zioła, które odpowiadają za funkcje ochronne i nie tylko:

1.    Magiczne zioło – wrzos

Odpędza on osoby ze złymi zamiarami oraz chroni przez uszkodzeniami ciała, agresją fizyczną i atakiem ze strony innych ludzi.

2.    Magiczne zioło – kminek zwyczajny

Chroni osobę lub miejsce przed kradzieżami, oszustwami i wyłudzeniami.

3.    Magiczne zioło – mięta

Jest to roślina, która potrafi uchronić przed pokusami oraz jest w stanie ustrzec od popełniania błędów.

4.    Magiczne zioło – bazylia

Można ją nazwać potocznie patronką rodzin, ponieważ chroni przed kłótniami oraz odpędza od domu złe duchy i moce.

Zobacz także:

5.    Magiczne zioło – czarny bez

Odpędza od domu wszelkie nieszczęścia. Chroni przed czarną magią, demonami i złymi czarami.

6.    Magiczne zioło – fiołek

Odpędza ludzi zazdrosnych i zawistnych. Chroni przed ich złymi zamiarami.

7.    Magiczne zioło – hyzop

Kolejny opiekun domu. To ziele zabezpiecza cztery kąty przed złodziejami i bandytami. Odpędza wszystkie złe moce.

8.    Magiczne zioło – czosnek

Czosnek jest bardzo pożyteczną rośliną, ponieważ skutecznie radzi sobie z wampirami energetycznymi. Wszelkie klątwy, złe uroki i duchy odbijają się jak od ściany, jeżeli mamy przy sobie czosnek.

9.    Magiczne zioło – aloes drzewiasty

Broni wszystkich domowników przed klątwami oraz zagrożeniami, które mogą nas spotkać w domu.

10.    Magiczne zioło – bylica piołun

Jest to ziele o naprawdę dużej mocy i wielu właściwościach. Chroni w czasie podróży przed wypadkami. Poza tym odpędza złą energię, demony, złe duchy, czarną magię i złorzeczenie. Przyciąga miłość i rozbudza pożądanie.

11.    Magiczne zioło – szałwia biała

Bardzo często używana jako kadzidło, ponieważ pachnie bardzo aromatycznie. Zwykle okadza się nią domy, dlatego że oczyszcza ona pomieszczenia ze złych mocy. Natomiast jeżeli sami zażyjemy kąpieli w dymie z tego magicznego zioła pozbędziemy się złej aury, która może roztaczać się wokół nas.

12.    Magiczne zioło – wrotycz

Jest to roślina, która zapewnia opiekę sił wyższych, dodaje odwagi i siły fizycznej. Jest symbolem nieśmiertelności, dlatego jest gwarancją zdrowia, przyspiesza leczenie chorób i kontuzji.

13.    Magiczne zioło – wierzba

Wierzba jest postrzegana na dwa, trochę sprzeczne sposoby. Z jednej strony jest uważana z diabelską roślinę. To właśnie z niej wiedźmy uwijały sobie miotły do latania. Z drugiej zaś strony drzewo to jest symbolem płodności, miłości, opiekuńczości i łagodności. Paląc liście wierzby możemy więc liczyć na pojawienie się w naszym życiu powyższych wartości. Według wierzeń swoimi gałęziami wierzba przegania łzy z życia i oczyszcza ze złej energii.

14.    Magiczne zioło – sosna

Sosna jest drzewem o wyjątkowo magicznej mocy. I to mocy pozytywnej. Wyjątek? Drzewa, w które uderzył piorun. W takiej sośnie może mieszkać bowiem zły duch. Jednakże noszenie przy sobie szyszki sosny dodaje odwagi i napełnia pozytywną energią. Wkładanie igieł sosny pod poduszkę chorego przyspiesza jego powrót do zdrowia, a używanie sosny do rytuałów związanych z rodziną może pomóc w rozwiązaniu problemów małżeńskich oraz wpłynąć na poprawę relacji z dziećmi.

15.    Magiczne zioło – rumianek

Rumianek może być nazywany zielem zakochanych, ponieważ jego obecność sprzyja rozkwitowi nowych związków i zwiększa pożądanie kochanków. Przygotowuje się z niego miłosne napary.

16.    Magiczne zioło – pokrzywa

Nosząc pokrzywę przy sobie czy po prostu trzymając ją w ręku odpędza się złe duchy i demony. Napary z tej rośliny oczyszczają zaś ze złej energii.

17.    Magiczne zioło – sadziec konopiasty

Dodaje on chęci do życia i chroni to co jest dla nas ważne. Wpływa także na zwiększenie zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Noszenie go przy sobie sprawi, że otaczający ludzie będą podchodzić do nas z dużym szacunkiem.

18.    Magiczne zioło – lipa

Drzewo to jest symbolem opieki matczynej, miłości i piękna. Według pradawnych Słowian obecność nasion lipy pomagała rozstrzygać spory i pokojowo rozwiązywać konflikty. Lipa była traktowana jako roślina ochronna, ponieważ sadzaną ją przy domach, kościołach i innych ważnych budynkach. Wierzono również, że trumna zrobiona z właśnie tego drzewa przyniesie zmarłemu wieczny i spokojny odpoczynek.

19.    Magiczne zioło – wawrzyn

Inaczej nazywany laurem. Roślina kojarzona z wieńcami noszonymi w Starożytnym Rzymie i Grecji. Wierzono, że wawrzyn jest gwarantem bezpieczeństwa, ponieważ chroni przed bogami piorunów i grzmotów. Obecnie liście laurowe są symbolem szczęścia, dlatego noszone w kieszeni pomagają w spełnianiu marzeń i napełniają pozytywną energią. Jeżeli natomiast włoży się je pod poduszkę mogą przywołać sny prorocze, a noszone w portfelu przyciągają pieniądze.

20.    Magiczne zioło – jemioła

Nazywana świętą rośliną jest symbolem mądrości, nieśmiertelności i płodności. Jemioła chroni dom przed złymi duchami i uderzeniami pioruna.

21.    Magiczne zioła – dąb

Król wszystkich drzew. Był uważany za tak wyjątkowe drzewo, że odgradzano go od innych i składano pod nim ofiary z różnych drogocennych surowców. Wierzono, że był ulubionym drzewem bogów. Noszenie przy sobie liści dębu sprawi, że będziesz odważna, rozsądna, a podejmowane decyzją będą okazywały się trafione. Natomiast noszenie gałązki będzie przyciągało szczęście, pieniądze i odstraszało złe demony. Powieszenie dwóch związanych gałązek w domu sprawi, że będzie on bardzo dobrze chroniony przed złem.