Makijaż dla zielonych oczu i brązowych włosów

Jak podkreślić zielone oczy? Należy dobrać do nich odpowiedni kolor, uzależniony również od koloru włosów. Inny makijaż sprawdzi się w przypadku kobiet o zielonych oczach i brązowych włosach, a inny u pań o włosach rudych czy blond. Ciemne włosy i zielone oczy to zdecydowanie ciekawa mieszanka - ciemna oprawa oczu sprawia, że są one znacznie bardziej wyraziste. Celem jest więc ich dalsze podkreślenie. 

Zielone oczy pozwalają na dość dużą kreatywność jeśli chodzi o kreowanie makijażu. Najlepszy kolor dla oczu zielonych i ciemnych włosów to brąz oraz szary - te barwy pozwalają stworzyć makijaż uniwersalny, na każdą okazję. Makijaż oczu zielonych może również korzystać z takich barw jak śliwka, lilia, lawenda, a nawet koral. Jeśli tylko make up nie będzie przesadnie mocny, barwy te pozwolą świetnie wydobyć głębię zieleni. Im bardziej intensywna barwa, tym bardziej drapieżny efekt można uzyskać - zastosowanie cienia czarnego czy czarnej kredki będzie ładnym kontrastem dla zieleni tęczówki. Taki mocny efekt nadaje się na pewno na wieczór - zwłaszcza na imprezę czy randkę. 

Zieleń świetnie wygląda zestawiona z kolorem brzoskwiniowym, a nawet czerwonym. Zastosowanie brzoskwiniowych cieni doda kobiecie subtelności. Czerwieni lepiej jednak nie nakładać na powieki - w tym przypadku można więc mniej zaakcentować same oczy, a usta pomalować na mocny, czerwony kolor. Efekt będzie zachwycający!

Makijaż dla zielonych oczu i blond włosów

Jaki kolor cieni pasuje do zielonych oczu i blond włosów? Jasnowłose kobiety zwykle mają również jasne brwi, dlatego warto delikatnie je przyciemnić - chyba że włosy są farbowane. W przypadku jasnych włosów szczególnie istotne jest mocniejsze podkreślenie oczu, aby wydobyć ich głębię. Najlepiej sprawdzą się w tej sytuacji beże i brązy. Oczy można podkreślić zarówno samą kredką, jak i cieniami - najlepiej uzyskując między nimi przejście od części najciemniejszej (w zewnętrznym kąciku oka) do części najjaśniejszej (w wewnętrznym kąciku oka). 

Makijaż dla blondynek: jak dobrać cienie i pomadkę? Podpowiadamy, jak się malować krok po kroku >>>

Do zielonych oczu i blond włosów najlepiej dobrać czerwoną szminkę, ale tylko jeśli oczy są delikatnie podkreślone - mocny makijaż oczu wymaga zastosowania subtelnego koloru szminki. Nigdy nie zestawiamy ze sobą mocnego makijażu oczu i ust jednocześnie - chyba że makijaż ma być wieczorowy i to nie na elegancką okazję, lecz na przykład na spotkanie ze znajomymi w klubie. Przy takiej kombinacji urody sprawdzi się także szminka różowa - o różnych odcieniach różu.

Makijaż dla zielonych oczu i rudych włosów

Makijaż na co dzień dla zielonych oczu i rudych włosów powinien być lekki i dyskretny. Zielone oczy bardzo często występują z rudymi włosami - jest to kombinacja piękna, jednak sama w sobie wyrazista. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się odcienie brązu, beżu, zieleni oraz szarości - cienie czy kredki o takich barwach wydobędą z zielonych oczu to, co najpiękniejsze. Malując oczy, można nawet w ogóle pominąć cienie czy kredki - samo mocne wytuszowanie rzęs sprawi, że jasne, zielone oczy uzyskają ładną oprawę. 

Zobacz także:

Najlepszy makijaż do zielonych oczu na wieczór powinien operować grafitem - czarne, przydymione smokey eyes są bardzo modne, ale w tym przypadku mogą wyglądać nawet zbyt wyraziście. O wiele lepiej sprawdzi się więc właśnie kolor szary - nawet intensywny. Morelowe i koralowe odcienie szminki są mile widziane - lepiej zaś unikać czerwieni, a przede wszystkim koloru różowego, ponieważ będzie się optycznie gryzł z barwą włosów. Jak malować zielone oczy przy rudych włosach? Im jaśniejszy odcień włosów, tym bardziej dyskretny musi być makijaż.