Spływający podkład, rolujący się korektor pod oczami, rozmazany tusz, świecąca się twarz – brzmi znajomo? Niestety wykonanie makijażu, który przetrwa ponad 30-stopniowe upały, nie należy do najłatwiejszych. Co nie znaczy, że nie jest to niemożliwe. Jak się okazuje, klucz do sukcesu tkwi w odpowiednim przygotowaniu skóry i doborze właściwych kosmetyków do makijażu. Oto produkty, po które warto sięgnąć latem, aby wyglądać dobrze, świeżo i czuć się komfortowo przez cały dzień

Makijaż na upały – odpowiednie przygotowanie skóry

Odpowiednie przygotowanie skóry pod makijaż to bardzo ważny krok. Pamiętaj o jej dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu. Zwróć także uwagę na kosmetyki, których używasz bezpośrednio przed wykonaniem makijażu. Zrezygnuj z produktów, które zawierają oleje i tych z witaminą C. Z kolei ulubiony – bogaty krem nawilżający zastąp wersją „light” albo żelem. Nie tylko koją, ale również szybko się wchłaniają i świetnie współpracują z kosmetykami do makijażu. 

Latem nie zapominaj także o kremie z filtrem SPF 30 lub 50. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB to konieczność. 

Makijaż na upały – krem BB albo lekki podkład 

Latem rezygnujemy z ciężkich, mocno kryjących podkładów. Czym je zastąpić? W upalne dni najlepiej sprawdzą się kremy BB, podkłady na bazie wody, a także podkłady mineralne, które nie zapychają porów (naszych ulubieńców znajdziesz poniżej). Tego rodzaju produkty są lekkie, a więc idealne na najcieplejsze miesiące w roku. Wbrew pozorom doskonale maskują drobne niedoskonałości i wyrównują koloryt skóry. Poza tym gwarantują świeży i promienny wygląd przez cały dzień. 

Makijaż na upały – wodoodporne kosmetyki

Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój make-up będzie się prezentował nieskazitelnie przez cały dzień, sięgnij po wodoodporne kosmetyki do makijażu, na czele z tuszem do rzęs, korektorem pod oczy i pomadką. To produkty do zadań specjalnych. Przetrwają zarówno upały, jak i silne, a często także niespodziewane ulewy. 

Makijaż na upały – bibułki matujące

W upalne dni warto mieć przy sobie bibułki matujące – szczególnie, jeśli spędzasz cały dzień poza domem. Jak działają? Skutecznie usuwają nadmiar sebum, dzięki czemu twarz przestaje się świecić. Pamiętaj, by nie wycierać nimi czoła, policzków czy brody, ponieważ możesz w ten sposób zniszczyć swój makijaż. Wystarczy, że przyłożysz bibułkę matującą do skóry i pozwolisz jej wchłonąć sebum. Bibułki matujące są dostępne w ofercie wielu marek kosmetycznych. Ale do grona najczęściej polecanych należą produkty od takich marek jak Eveline, Merci Handy oraz Inglot. Sprawdź poniżej. 

Makijaż na upały – mgiełka odświeżająca

Nasz kolejny must-have na lato to mgiełka odświeżająca do twarzy. Można jej używać podczas porannej pielęgnacji (mogą bowiem stanowić świetną alternatywę dla toniku), jak również w ciągu dnia. Cudownie nawilżają, odświeżają, a także przynoszą ukojenie zmęczonej upałami skórze. Poniżej wskazujemy trzy mgiełki, które uwielbiamy – na stałe zagościły w naszych kosmetyczkach.

Zobacz także: