Jak powiększyć oczy makijażem: zasady

Makijaż powiększający oczy opiera się na przyciemnianiu i konturowaniu jednych partii oraz na rozjaśnianiu i rozświetlaniu drugich. Do jego wykonania potrzebne będą podstawowe kosmetyki do makijażu oczu: baza, cienie do powiek, kredki do oczu, tusz do rzęs, a ewentualnie także sztuczne rzęsy.

Poniżej omawiamy trzy podstawowe kroki, w jakich należy wykonać makijaż otwierający oko. W ramach poszczególnych kroków można wydzielić kilka pomniejszych etapów. Do wykonania prostego, delikatnego makijażu na co dzień wystarczą cienie w podstawowych kolorach: beżach i brązach.

Wybrałyśmy najlepsze maseczki do włosów. Stracicie dla nich głowę! >>>

Makijaż powiększający oczy: baza

Ten pierwszy krok jest najczęściej pomijany – wynika to z powszechnej niewiedzy i niedoceniania właściwości bazy. Zanim nałożysz na pędzel jakikolwiek cień, koniecznie wyrównaj koloryt powieki bazą pod cienie. Może to być baza w tubce lub kremie. Jeśli nie posiadasz specjalnego, dedykowanego kosmetyku, zwykły korektor także powinien zdać egzamin. Produkt należy rozprowadzić wszędzie tam, gdzie później pojawią się cienie – a więc na ruchomej powiece i ponad nią, a także przynajmniej na części dolnej powieki. Baza zagwarantuje nam trwałość makijażu, lepsze podbicie cieni i brak nieestetycznego osypu. Już samo wyrównanie kolorytu i zakrycie ewentualnych pajączków czy zasinień sprawi, że oko wyda się odrobinę większe.

Druga część „bazowego” kroku, który rozpoczyna makijaż otwierający oko, to pokrycie całej ruchomej powieki cieniem o kolorze maksymalnie zbliżonym do naturalnego koloru twojej skóry. Taki idealny beż najlepiej jest zakupić w drogerii po uprzednim sprawdzeniu odcienia na żywo; dobrze jest poprosić o radę panie pracujące w sklepie. Nakładając beżowy cień, zakończysz etap ujednolicania powieki. Pamiętaj, żeby pokryć kosmetykiem także przestrzeń pod łukiem brwiowym – ułatwi to późniejsze blendowanie.

Makijaż powiększający oczy: otwieranie oka

Pora na krok numer dwa, czyli na konturowanie oka chłodnymi, ciemniejszymi cieniami. W załamanie powieki nałóż jasny brązowy cień i dokładnie go rozetrzyj okrężnymi ruchami pędzelka do blendowania. Ten etap powinien przebiec dość gładko dzięki temu, że wcześniej pod brwią nałożyłaś warstwę beżowego, transferowego cienia. Makijaż powiększający oczy nie mógłby się udać, gdyby nie przyciemnienie zewnętrznych kącików. Jeśli zależy ci na naturalnym efekcie, sięgnij po nieco ciemniejszy brąz i nie przesadzaj z ilością cienia. Jeśli zaś interesuje cię mocny makijaż powiększający oczy, możesz postawić na intensywne smokey eye z wykorzystaniem ciemnego brązu, a nawet czerni. Rozblenduj granice najciemniejszego cienia. Płynne przejścia pomiędzy kolorami zagwarantują efekt trójwymiarowości makijażu i przydadzą spojrzeniu niesamowitej głębi! Ten sam cień przenieś także na zewnętrzną część dolnej powieki i zatrzymaj się z rozcieraniem mniej więcej w połowie oka. Na tym etapie szczególnie uważaj, żeby nic się nie osypało.

Zanim przejdziesz do tuszowania, przyciemnij linię rzęs przy pomocy ciemnego kosmetyku. Możesz sięgnąć po ciemną kredkę do oczu, brązowy lub czarny cień albo ulubiony eyeliner. Nie musisz rysować jaskółki (choć oczywiście możesz – to jeszcze bardziej otworzy oko i spotęguje efekt kociego spojrzenia). Wystarczy, że narysujesz kreskę zaraz przy linii rzęs, a później rozetrzesz ją pacynką lub precyzyjnym pędzelkiem. Jeśli chodzi o same rzęsy, musisz je maksymalnie podkreślić, pogrubić, podkręcić i wydłużyć. Posłuży ci do tego ukochany tusz do rzęs, ale oprócz tego warto uruchomić dodatkowe środki. Możesz użyć zalotki, która pięknie podkreśli skręt rzęs. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze bardziej spektakularny efekt, sięgnij po sztuczne rzęsy (na jednym pasku lub w pojedynczych kępkach). Ten niepozorny zabieg wyjątkowo skutecznie powiększa i otwiera oko!

Makijaż powiększający oczy: rozświetlanie

Trzeci krok to rozświetlenie. Niezależnie od tego, czy wykonujesz makijaż wieczorowy, czy subtelny makijaż na dzień, konieczne jest rozjaśnienie wybranych partii. Jaśniejsze cienie – w kolorze jasnego beżu lub bieli – nałóż w wewnętrznym kąciku oka (wyjeżdżając z kolorem i na górną, i na dolną powiekę). Ten sam cień nałóż także pod załamaniem brwi, na tzw. łuku brwiowym. To, czy sięgniesz po mat, czy po błysk, zależy tylko od ciebie. Pamiętaj, że błyszcząca wersja cienia (o satynowym lub metalicznym wykończeniu bądź z dodatkiem drobinek) przykuje do siebie więcej uwagi. Żeby dopełnić makijaż powiększający oczy, możesz opcjonalnie sięgnąć po kredkę w cielistym kolorze. Wystarczy, że użyjesz jej na linii wodnej (zwłaszcza na dolnej powiece), a optycznie powiększysz oko o kolejne cenne milimetry. Voila! Delikatny makijaż powiększający oczy jest już gotowy!

Ulubiony płyn do demakijażu Emily Ratajkowski kupisz teraz ze zniżką. Skutecznie zmywa makijaż i jest odpowiedni dla wrażliwej skóry >>>