Mała czarna, czyli krótka sukienka w kolorze czarnym, którą latach 20. XX wieku na salony wyniosła Coco Chanel. Już o ponad 90 lat stanowi ponadczasową klasykę i jest pozycją obowiązkową w większości damskich garderób. 

Mała czarna - za co kochają ją kobiety?

Kobiety pokochały czarną, nieskomplikowaną sukienkę w kolorze czarnym za jej uniwersalność i łatwość w tworzeniu z nią stylizacji, zarówno na co dzień jak i wyjście do eleganckiej restauracji. Mała czarna to bardzo często tzw. ostatnia (najlepsza) deska ratunku. Na nią zawsze można liczyć i w ciemno postawić, że sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Mała czarna - ponadczasowa klasyka wykreowana przez Chanel

W latach 20. XX wieku francuska projektantka Chanel uwolniła kobiety od kroju w kształcie litery S i zaproponowała rewolucyjne rozwiązanie czarnej, prostej sukienki, która w pewnym momencie stała się podstawową kreacją wielu kobiet na całym świecie. Pierwotna wersja wykonana była z jedwabnej krępy, a jej długość sięgała za kolano, długie rękawy i bardzo skromny dekolt. 

Mała czarna - propozycje z sieciówek

Współcześnie w sieciówkach takich jak H&M, Zara, Reserved czy Mango możecie spotkać przeróżne wariacje na temat małej czarnej. Jednak za każdym razem jest to prosta, bez zbędnych dodatków czarna sukienka długością sięgającą do kolana. Znajdziecie małą czarną z długim rękawem, ale także z odsłoniętymi ramionami. Wykonaną z dżerseju, sztucznej skóry, a także z gładkiej popeliny.

Zobacz także: