O tym, że spodziewają się dziecka poinformowali w grudniu ubiegłego roku. Wiadomość na światło dzienne wyszła w dość nietypowy sposób i rozbudziła ciekawość mediów, zwłaszcza, że para o wspólnego potomka starała się od jakiegoś czasu. Nie trzeba było więc czekać długo, by przyszli rodzice odwiedzili studio TVN i w programie „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli nieco więcej o dziecku. Wtedy właśnie ujawnili, że spodziewają się syna. W tajemnicy postanowili zachować jednak jego imię. Aż do teraz.

Jak będzie miało na imię dziecko Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana?

Małgorzata Rozenek-Majdan wyjawiła imię synka, ponownie siedząc na kanapie TVN-u. „Wiedzieliśmy, że jeśli kiedykolwiek byłby chłopak, to właśnie o takim imieniu. Nie jest to imię po członku rodziny, ale bardzo podoba nam się geneza tego imienia i jego brzmienie” – mówiła gwiazda kilka miesięcy temu. Teraz zdradziła, o jakie imię chodzi. Panie i Panowie, synek Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana będzie nazywał się Edward!

Edward to tradycyjne imię o pochodzeniu angielskim. Pochodzi od słów „eod”, oznaczającego pomyślność i szczęście oraz „weard”, oznaczającego strażnika lub obrońcę. W Polsce jest dobrze znane, ale nie należy do imion najpopularniejszych. W ubiegłym roku nadano je jedynie 120 noworodkom. Dla porównania, najpopularniejsze w ubiegłym roku imię męskie – Antoni – otrzymało aż 8550 chłopców. Coś nam się jednak wydaje, że tendencja ta już niebawem się odmieni. I po tym, jak syn Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana otrzyma imię Edward, coraz więcej chłopców w Polsce będzie się tak nazywać. Ładnie?

Jakie imiona dla dzieci były najpopularniejsze w 2019 roku w Polsce? Oto wyniki raportu >>>