Malinkisą formą pieszczot, za którą jedni przepadają, inni wręcz przeciwnie, chociaż większość z nas miała z nimi do czynienia. Ukrywanie śladów po randce przed rodzicami, próby zatuszowania kosmetykami czy wreszcie wymyślanie niestworzonych historii, w jaki sposób znalazły się na naszej szyi. Brzmi znajomo? Malinki, czyli znaki na ciele przypominające siniaki, powstają na skutek mocnego zassania skóry. Na temat intensywnych pocałunków krąży wiele legend i mitów, które postaramy się wyjaśnić poniżej.

Całowanie po szyi to necking - co on oznacza? Podpowiadamy, jak całować chłopaka po szyi i czy mężczyźni to lubią >>>

Czym są malinki?

Od strony medycznej to niewielkie krwiaki, które powstają w wyniku zassania skóry. Na początku malinki są czerwone, jednak w miarę upływu czasu mogą stać się ciemniejsze. Mogą być lekko bolesne.

Jak długo malinki utrzymują się na skórze?

To, ile dni malinki utrzymują się na skórze zależy od kilku czynników i jest dosyć indywidualną kwestią. Istotne jest to, jak wrażliwe i podatne na obtłuczenia jest nasze ciało. Drugą rzeczą, która ma wpływ na to, jak długo będziemy mieć ślad po namiętnym pocałunku, to jak długo on trwał. Malinka utrzymuje się na ciele od kilku do maksymalnie dwunastu dni.

Czy malinki są niebezpieczne?

Na ten temat powstało wiele mitów. Żadne badania nie potwierdziły tego, aby malinki w jakikolwiek sposób były rakotwórcze. Pamiętajcie, że jeżeli macie wrażliwą skórę i mocne pocałunki w okolicach szyi czy dekoltu są dla Was bolesne i nieprzyjemne, możecie zrezygnować z tej formy pieszczot. Istnieje przecież o wiele więcej możliwości!

Jak pozbyć się malinki ze skóry?

Niestety nie ma sposobu na usunięcie malinki, ale można przyspieszyć proces jej gojenia za pomocą kilku trików. Spróbujcie gorącego lub zimnego okładu miejscowego (trzeba eksperymentować i obserwować nasze ciało – co lepiej na nie zadziała). W niektórych przypadkach sprawdza się posmarowanie śladu po pocałunku olejkiem z mięty pieprzowej lub maścią z witaminą K. Nie masujcie miejsca, w którym macie malinki, ponieważ możecie jeszcze bardziej zaognić i podrażnić ranę.