1. Park Avenue Armory, gdzie tradycyjnie Marc Jacobs urządzał swoje pokazy w tym sezonie zmienia się na Ziegfeld Theatre kinoteatr z tradycjami.

2. Goście dostają popcorn i gazowane napoje w papierowych kubkach.

3. Każdy z gości dostał drukowany program spektaklu z małym quizem z wiedzy na temat Marca Jacobsa. Niektóre z nich brzmiały: "W którym mieście Marc i Kate Moss nakręcili wideo "Basic Bitches?", "Jaki kolor miały majtki Calvina Kleina na zdjęciu Marca, które wyciekło do Instagramu?" itp.

4. Soundtrack do pokazu na żywo odegrała orkiestra pod batutą trębacza Briana Newmana

5. Lista gwiazd, które zasiadły w pierwszym rzędzie: Winona Ryder, Bette Midler, Sandra Bernhard, Dianna Agron i Debi Mazar.

6. Pokaz otworzyła Natalie Westling.

7. Na wybiegu pojawiły się najgorętsze nazwiska z listy top modelek: Irina Shayk, Emily Ratajkowski, Joan Smalls, Anna Ewers, Jamie Bochert, Adriana Lima, Saskia de Brauw i wiele wiele innych.

8. Gwiazda pokazu: muza Jacobsa Beth Ditto.

9. Topowe trendy z pokazu fluo naszywki na dżinsie, brokatowe suknie, garnitury ze spódnicą, printy o tematyce teatralno filmowej.

10. W kolekcji temat sceniczny pojawił się także w bardziej dosłownej formie: total look z printu z podobizną słynnej operowej śpiewaczki Marii Callas miała na sobie między innymi Magda Jasek.

Watch this video on The Scene.

ZOBACZ TAKŻE:

EGZOTYCZNA WYSPA: TOMMY HILFIGER SS 2016

MOCNY LOOK NA 10 ROCZNICĘ MARKI: ALEXANDER WANG SS 2016

PROENZA SCHOULER SS 2016: CZY TA KOLEKCJA JEST PROROCZA?