Piosenkarka nie miała łatwego zadania, zastępując nagrodzonego Oscarem Jeana Dujardina, który wcześniej użyczył głosu francuskiej wersji. Margaret w roli narratorki doskonale wpisuje się w atmosferę filmu. Jej charakterystyczna barwa głosu idealnie oddaje zawadiacki charakter i zaskakującą naturę tych imponujących zwierząt. Czujemy, że gwiazda włożyła serce w tę opowieść, a efekt jest wspaniały.

Narracja filmu oparta jest na bestsellerowym poemacie "Whale Nation" Heathcote’a Williamsa, przedstawiającym historię ewolucji waleni i ich ogromnego znaczenia dla równowagi ekosystemu. "Pieśni wielorybów" to produkcja dedykowana zarówno miłośnikom kina artystycznego, jak i rodzinom z dziećmi. Twórcy pokazują potęgę oceanów i ich fascynujących mieszkańcach, dostarczając jednocześnie wielu ciekawych informacji o życiu pod wodą.

Debiut Margaret w roli narratorki w filmie „Pieśni wielorybów”

Film zachwyca nie tylko treścią, ale i wizualną i muzyczną oprawą. Zdjęcia, wykonane przez najwybitniejszych fotografów przyrody, przenoszą widzów w różne zakątki świata, ukazując coroczną wędrówkę wielorybów. Efekty specjalne pozwalają zobaczyć nie tylko ich zabawy, ale także intymne chwile narodzin czy nawet malucha wieloryba pijącego mleko pod wodą. Wspaniałe obrazy olbrzymów oceanu dopełnia muzyka klasyczna (kompozycje Mendelssohna, nowoczesne dzieła Jóhanna Gunnara Jóhannssona), a także popularne utwory Leonarda Cohena, Sigur Rós czy Kronos Quartet. To prawdziwe zanurzenie w niezwykły świat przyrody, sztuki i muzyki.