Chrzest odbył się w kościele Świętej Marii Magdaleny, a rodzice małej Charlotte zaprosili na uroczystość 21 gości. Następnie przenieśli się do Sandringham House, prywatnej posiadłości królowej w Norfolk. Para zdecydowała się upublicznić tylko 4 zdjęcia - na jednym z nich znajduje się 12 najbliższych osób. To oczywiście rodzice Charlotte - księżna Kate i książę William, jej brat - książę Jerzy oraz dziadkowie i prababcia - królowa Elżbieta II.

Uwagę ściągnęła na siebie także Pippa Middleton, siostra księżnej, która tego dnia postanowiła ubrać się... niemal identycznie jak Kate. Ten dzień należał jednak do młodej mamy - Kate wybrała kremową sukienkę Alexander McQueen. Dopasowała do niej obowiązkowy przy takich okazjach kapelusz. Księżna zdecydowała się na model od Jane Tylor oraz na biżuterię Mappin & Webb.

Podczas ceremonii pojawiło się wiele symboli nawiązujących do nieżyjącej matki księcia Williama - Lady Di. Przede wszystkim, mała Charlotte otrzymała po niej swoje trzecie imię. Brat Charlotte miał na sobie strój przypominający ubranie, w którym w dzieciństwie wystąpił mały książę William na chrzcie swojego brata. To biało-czerwony komplet od Rachel Riley. Wybór fotografa również był znaczący. Mario Testino wykonał ostatnią sesję księżnej Diany, która ukazała się w Vanity Fair na dwa miesiące przed jej tragiczną śmiercią. Był też prywatnie jej przyjacielem, a w ostatnich latach kilkakrotnie fotografował rodzinę królewską.

ZOBACZ TEŻ: Kate Middeleton: najlepsze ciążowe stylizacje Księżnej

ZOBACZ TEŻ: Historia królewskich dzieci: najlepsze zdjęcia

ZOBACZ TEŻ: Lady Gaga poznała Księcia Harry'ego