Kolekcja Pull&Bear dla miłośników sztuki – inspiracje

Najnowsze trendy nie mogą być bliżej sztuki współczesnej i nowoczesnej. W nowej kolekcji kapsułowej marki Pull&Bear dzieła najwybitniejszych artystów tych nurtów, które znamy z galerii Tate, stały się osią do stworzenia damskich i męskich ubrań. Dostępna dla wszystkich uniwersalna sztuka nowoczesna idealnie wpasowuje się w gust fanów mody i Pull&Bear z całego świata.

W kolekcji kapsułowej znalazło się miejsce na damskie i męskie propozycje. Projekty są inspirowane twórczością najznamienitszych postaci ze świata sztuki. Piet Mondrian, J.M.W. Turner, Wassily Kandinsky, William Blake, William Waterhouse, George Stubbs, Sir John Everett Millais, El Lissitzky czy Kazimierz Malewicz — sztuka tych wybitnych artystów w zetknięciu z modą otrzymuje nową perspektywę. Prace mistrzów połączone z najnowszymi trendami tworzą ubrania, obok których nie sposób przejść obojętnie. 

Modne kalosze na jesień 2020? Zapomnijcie o klasycznych modelach. Jakie nosić? Zdziwicie się! >>>

Kolekcja Pull&Bear inspirowana sztuką – Co w niej znajdziecie?

Damskie projekty nawiązujące do kultowych dzieł Kadinskyego czy Turnera, to ocieplane płaszcze z kapturem z nadrukami. Są nie tylko ultrastylowe, ale i niezwykle praktyczne – zwłaszcza, że nadciągają chłody. Odniesienia do twórczości Kadinskyego i Turnera znaleźć można również na T-shirtach i akcesoriach. Uwagę przykuwają total looki z luźnymi spodniami i oversizową bluzą z kapturem. Zainspirowane przez Mondriana i Malewicza, największych przedstawicieli sztuki abstrakcyjnej, są gotowym pomysłem na stylizację.

Kolekcja męska to koszulki oraz total looki ozdobione nadrukami inspirowanymi najsłynniejszymi pejzażami w historii spod pędzla J.M.W. Turnera. Na kurtkach jeansowych stanowiących podstawę wielu męskich szaf, znalazły się ilustracje brytyjskiego poety Williama Blake’a. W kolekcji nie mogło zabraknąć akcesoriów, a tych jest szeroki wybór. Torby tote inspirowane kultowymi „Kozakami” Kandinskiego, torebki przez ramię Sir Johna Everetta Millaisa, a także czapki, które reinterpretują jeden z ikonicznych obrazów z końmi George'a Stubbsa. 

Kolekcja dostępna jest w sklepach na całym świecie, a także na www.pullandbear.com.