Projekty WIND trafiły do sprzedaży dokładnie 1 października, a niektóre z nich już się wyprzedały. Ich twórczyni i właścicielka marki, Emilia Kot, chce, by jej ubrania były unikatowe, dlatego też każdy model powstaje w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy. Jakie są ubrania z metką WIND, które Polki zdążyły już pokochać?

WIND - nowa marka na polskim rynku

Nazwa jest metaforą marki. Co to oznacza? Projekty WIND zapewniają dreszcz ekscytacji, przynoszą nieoczekiwane niespodzianki, pobudzają, wzywają do przygody – niczym powiew niespodziewanego wiatru. Zgodnie z tą filozofią, tkaniny, z jakich są tworzone unikatowe projekty, to naturalne materiały, które opływają sylwetkę, są lekkie i wyjątkowo zwiewne. Emilia Kot proponuje w ten sposób swoje spojrzenie na piękno, ulotność i wolność, czyli wszystko to, czego potrzebuje współczesna kobieta.

Od dłuższego czasu projektowałam ubrania dla siebie, uwielbiam także znajdować rzeczy niepowtarzalne, które mogę łączyć z modelami vintage, jakie już mam w swojej szafie. Dlatego też każdy model powstaje w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy. Kluczowe było dla mnie to, aby każda kobieta mogła odnaleźć w świecie WIND naprawdę unikatowe kroje dla siebie - mówi Emilia.

W pierwszej kolekcji „flow of thrill” znajdziemy autorskie narzuty WIND w dwóch długościach, które już stały się hitem. Te oversizowe projekty z kieszeniami nadają się dla każdego rodzaju sylwetki. Mają kroje kimonowe, są wiązane w pasie paskiem, z reglanowymi rękawami sprawiającymi, że modele idealnie układają się na linii ramion, eksponując dekolt i dopasowując się do figury. Mogą stanowić wykończenie stroju w formie krótkiej lub dłuższej narzuty, jak i pełnić rolę bluzki lub sukienki. Kwiatowe wzory doskonale balansują pomiędzy stonowanymi kolorami.

W kolekcji znajdziemy również jedwabne sukienki oraz spódnice, m.in. modele z rozporkiem na froncie – optycznie wydłużają i wysmuklają sylwetkę. Z kolei sukienki typu slip dress posiadają drapowany dekolt, który umożliwia dopasowanie górnej partii sukienki w zależności od oczekiwanego efektu i potrzeb.

Co ciekawe, przy tworzeniu kolekcji została wykorzystana technika zszywania materiału, polegająca na łączeniu tkaniny ciętej na prosto i ze skosu, sprawiająca, że krój idealnie podkreśla sylwetkę, eksponując jej atuty. To oznacza, że nie możemy się doczekać kolejnych modowych nowości, jakie powstaną w pracowni WIND!