Tym razem obyło się bez zaskoczeń. 6. edycję programu „The Voice Kids” wygrała największa faworytka jury i widzów, Martyna Gąsak. Jej przygoda we flagowym show telewizyjnej Dwójki rozpoczęła się tradycyjnie od tzw. przesłuchania w ciemno, podczas którego wykonała balladę „Never Enough” z hollywoodzkiego filmu „Król rozrywki” (oryg. „The Greatest Showman”). Zaczęła niepozornie, aby w kulminacyjnym momencie utworu dać prawdziwy popis swoich niesamowitych umiejętności wokalnych. Swoje fotele odwrócili oczywiście wszyscy jurorzy. Utalentowana uczestniczka zdecydowała, że jej trenerem zostanie Dawid Kwiatkowski, który od najmłodszych lat był jej idolem.

Martyna Gąsak zachwyciła w „The Voice Kids”

Zgodnie z oczekiwaniami, Martyna Gąsak dotarła do samego finału show. Swój spektakularny marsz po zwycięstwo zaczęła od zaśpiewania emocjonalnego utworu „Stone Cold” z repertuaru Demi Lovato. Dawid Kwiatkowski przyznał otwarcie, że jeszcze nigdy nie wybrał dla swojego podopiecznego tak trudnej piosenki. Napisać, że Martyna świetnie poradziła sobie z postawionym przed nią wyzwanie, to jak nie napisać nic. Jej występ wprawił wszystkich w osłupienie. Następnie Martyna wystąpiła w duecie ze swoim mentorem, z którym wykonała przejmujący kawałek Korteza pt. „Hej Wy”.


Wisienką na torcie okazał się ostatni występ nastolatki. O głosy widzów walczyła z utworem „If I Were a Boy” od Beyonce. Trenerzy ponownie nie mogli wyjść z podziwu i ocierali łzy wzruszenia. Werdykt nie mógł być inny. To właśnie Martyna Gąsak zwyciężyła głosowanie i tym samym została laureatką tegorocznej edycji „The Voice Kids”. Po ogłoszeniu werdyktu emocje wzięły górę. Wzruszona i oszołomiona zwyciężczyni nie była w stanie ponownie zaśpiewać wymagającej ballady. O tym, jakie wówczas towarzyszyły jej emocje, opowiedziała w udzielonym na gorąco wywiadzie.

Dotarło do mnie, że spełniłam swoje największe marzenie w życiu, a przede wszystkim udało mi się w końcu uwierzyć w siebie. Pomyślałam, że moja ciężka praca i miłość do muzyki zostały zauważone i docenione – wyznała tuż po ogłoszeniu wyników.

Martyna wyjawiła, że wygrane 50 tysięcy złotych przeznaczy na dalszy rozwój swojej kariery muzycznej.

Moim największym marzeniem jest wydać pierwszy debiutancki album, płynący prosto z mojego serca i opowiadający o całej mojej muzycznej przygodzie, która tak naprawdę dopiero się zaczyna – zdradziła zapytana o dalsze kroki w swojej muzycznej karierze.  

Kim jest Martyna Gąsak?

Martyna Gąsak ma 14 lat. Pochodzi z Elbląga. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła już w przedszkolu, a na scenie zadebiutowała w wieku 6 lat w konkursie „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego, zdobywając tam pierwsze miejsce. Obecnie swoje umiejętności wokalne rozwija w elbląskim studiu wokalnym. Poza śpiewem interesuje się wizażem i w wolnym czasie tworzy kolorowe makijaże.

Poza śpiewem interesuje się wizażem i w wolnym czasie tworzy kolorowe makijaże. Jej ulubiony przedmiot szkolny to biologia, a swoją wiedzę poszerza podczas zajęć dodatkowych.

Dawid Kwiatkowski i Martyna Gąsak w finale 6. edycji „The Voice Kids” / fot. Gałązka / AKPA

Zobacz także: