Przyjaciele to bezwątpienia wyjątkowy i ponadczasowy serial. Pierwszy odcinek wyemitowano 25 lat temu, a mimo to cieszy się on niesłabnącą (a wręcz przeciwnie!) popularnością. Wiele marek zdecydowało się na kolekcje nawiązujące do kultowej produkcji. Najczęściej były to jednak ubrania m.in. t-shirty (jak te tutaj: Wiemy, gdzie kupić koszulki „Friends”! Kolejna sieciówka wypuściła właśnie t-shirty nawiązujące do kultowego serialu „Przyjaciele”), bluzy czy piżamy z symbolicznymi nadrukami. Jakiś czas temu, oddział IKEA w Emiratach Arabskich w kampanii reklamowej odtworzył umeblowanie salonu mieszkania Moniki i Chandlera. Żaden ze sklepów jednak, nie stworzył kolekcji, która byłaby inspirowana wystrojem słynnych wnętrz z Przyjaciół. Aż do tej pory!

Friendsfest to wydarzenie dla fanów „Przyjaciół”. Poczujecie się jak bohaterowie kultowego serialu! >>> 

Zdecydowała się na to amerykańska sieć Pottery Barn. W jednym z odcinków szóstego sezonu The One with the Apothecary Table, Rachel kupiła niemal wszystkie meble do mieszkania (które dzieliła wówczas z Phoebe), właśnie w jednym z tych sklepów. Współlokatorkę przekonywała, że przedmioty kupiła na pchlim targu i są to okazy vintage, ale prawda wyszła na jaw w momencie kiedy Ross zakupił identyczny stolik. Pottery Barn, chcąc po latach obrócić to na swą korzyść, wypuściło kolekcję inspirowaną serialem. W ofercie znajdą się poduszki czy kubki niczym z kawiarni Central Perk. Główną atrakcją ma być jednak apteczny stolik, który był gwiazdą jednego z odcinków. Ceny produktów zaczynać się będą od 12,50 dolarów.

Wiemy, gdzie kupić koszulki „Friends”! Kolejna sieciówka wypuściła właśnie t-shirty nawiązujące do kultowego serialu „Przyjaciele”