Nawet jeżeli czasem Cię denerwuje, pożycza ubrania bez pytania i mówi rodzicom rzeczy, których nie powinna, powinieneś lub powinnaś jej podziękować. Twoja siostra ma dobry wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Przeprowadzone badana dowiodły, że osoby które mające rodzeństwo są szczęśliwsze, milsze i bardziej optymistyczne. 

Starsze dzieci są mądrzejsze niż ich młodsze rodzeństwo? >>>

Tą odważną tezę postawili naukowcy z Uniwersytetu De Monfort w Wielkiej Brytanii i Ulster University w Irlandii. W ich badaniu wzięło udział 571 ankietowanych w wieku od 17 do 25 lat, których przebadano pod względem zdrowia psychicznego i poglądów na życie. Okazało się, że Ci najbardziej dojrzali ankietowani mają siostry. Naukowcy twierdzą, że to dlatego, ponieważ kobiety mają skłonność do otwartej komunikacji, nie boją się rozmawiać o swoich uczuciach i tego samego wymagają od swojej rodziny. A co z osobami, mającymi braci? Z nimi nie jest tak łatwo. Z reguły mężczyźni nie lubią dyskutować o tym, co ich smuci, a co cieszy. 

Dzieci Cindy Crawford idą w jej ślady! Kaia i Presley Gerber wystąpili razem w kolejnej kampanii >>>

Nie macie rodzeństwa? Nie przejmujcie się. Z badań przeprowadzonych na zagranicznych uniwersytetach wynika jedna, bardzo ważna rzecz. Kluczem do tego, aby mieć spokojną głowę, jest umiejętność rozmowy o uczuciach, zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi.